14 kwietnia w Sandomierzu odbył się kolejny ogólnopolski turniej karate.

W zawodach wzięło udział około 300 zawodników. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 5 zawodników i zawodniczek: Julia Stanecka, Julia Cenda, Aleksandra Pieprzyca i Kacper Krawczyk. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wagowych. Karatecy przywieźli 2 medale, pokazując się w komplecie z bardzo dobrej strony.

Pierwsze miejsce zajął Kacper Krawczyk w kategorii 2005/2006 do 50 kg. Wszystkie walki stoczył w bardzo dobrym stylu, wygrywał przez Wazaari lub przez znaczną przewagę. Można powiedzieć, że dla Kacpra, to jeden z lepszych turniejów. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Pieprzyca w kategorii 2004/2003 do 55 kg. Pierwszą i drugą walkę wygrała przez Wazaari. Natomiast trzecią przegrała po dogrywce. Dobrze również spisała się Julia Stanecka w kategorii 2008/2009, którą mimo porażki, trzeba pochwalić za dobrą postawę.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który na zawodach pełnił rolę sędziego, a w międzyczasie dawał zawodnikom ostatnie wskazówki przed walką. Podziękowania również dla Macieja Krawczyka, który jak zwykle pełnił rolę fotografa. Już niebawem koleinie wyzwanie, gdyż wyjeżdżamy do Szwajcarii na turniej o randze międzynarodowej.

Justyna Krosta
zawodniczka NKKK