17 czerwca Niepołomicki Klub Kyokushin Karate uczestniczył w VII Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin dzieci i młodzieży One World One Kyokushin w Limanowej.

W zawodach wzięło udział 500 zawodników z 56 klubów i aż z 8 państw m.in. z Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach kata i kumite semi–contact. Poziom turnieju był bardzo wysoki, jednak nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Niepołomicki klub reprezentowało 11 zawodników: Mateusz Cenda, Julia Cenda, Aleksandra Pieprzyca, Kacper Krawczyk, Bartłomiej Gładysz, Łukasz Fryca, Dominika Krawczyk, Krzysztof Gajoch, Piotr Połowianiuk, Julia Stanecka oraz Justyna Krosta.

Po raz pierwszy na pierwszym miejscu stanęła Julia Cenda w kategorii 2004-2005 do 60 kg. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, natomiast pozostałe w dobrym stylu przez wazari.

Justyna Krosta stanęła dwukrotnie na drugim miejscu w kategorii kata 2001-2000 oraz w kategorii kumite 2002-2003 – 50 kg. Wszystkie walki wygrała jednogłośnie natomiast walkę o wejście do finału wygrała przed czasem. Na trzecim miejscu w kumite stanął Mateusz Cenda w kategorii 2006-2007 – 30 kg oraz Aleksandra Pieprzyca w kategorii 2005-2004 – 50 kg. Do trzeciego miejsca w kategorii kata zabrakło kilka punktów naszej zawodniczce Juli Staneckiej, która po jego wykonaniu w rundzie kwalifikacyjnej dostała się do finałowej czwórki.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za ducha walki. Podziękowania dla Macieja Krawczyka, który jak zwykle pełnił rolę naszego fotografa oraz dla trenera Wiesława Krosty, który jak do każdych zawodów sumiennie przygotowywał zawodników.

Justyna Krosta
zawodniczka NKKK

Więcej informacji:
www.kyokushin-niepolomice.pl
• Facebook: Niepołomice Klub Karate Kyokushin