Uczniowski Klub Sportowy WOLA od 2007 roku prowadził szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu techniki i taktyki z piłki siatkowej. To właśnie po dziesięciu latach działalności przyszedł czas na zmiany.

Klub zmienia swoją siedzibę, którą od teraz jest Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder, z całym zapleczem sportowym – na czele z trzy sektorową nową halą sportową. W związku ze zmianą siedziby, zmienia się również nazwa Klubu, która będzie brzmiała Akademia Siatkówki Niepołomice – w skrócie AS Niepołomice.

Nowa siedziba oraz nazwa stwarzają nowe możliwości rozwoju i postępów siatkarskich  zawodniczek i zawodników, co widać już w tym roku, ponieważ do rozgrywek zostało zgłoszonych aż 6 drużyn ligowych, w tym do IV ligi drużyna seniorów. Przez dziesięć lat działalności klubu wyszkolonych zostały setki młodych siatkarek i siatkarzy, przeprowadzono niezliczoną ilość treningów, rozegrano mnóstwo meczy i turniejów ligowych oraz towarzyskich, a także zorganizowane zostały liczne obozy sportowe. Pod nową nazwą zaczyna się kolejny rozdział działalności Klubu, łącząc dotychczasowe doświadczenie w szkoleniu dzieci i młodzieży, ze świeżością i pasją powiększonego grona kadry trenerskiej.  Przed zawodnikami  nowy sezon, który startuje już w najbliższą niedzielę meczem juniorów na nowej niepołomickiej  hali na Jazach.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom życzymy miłych chwil spędzonych w Klubie oraz wielu sukcesów sportowych!

Zapraszamy wszystkie chętne osoby – dziewczęta oraz chłopców w dowolnym wieku , na nasze zajęcia, które prowadzimy w szkołach podstawowych na terenie Gminy Niepołomice. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami telefonów 501 661 728 lub 512 870 962.

 

Paweł Czyż,
trener Akademia Siatkówki Niepołomice