Poprawiono dn.: 8 lutego 2018

W ostatni weekend stycznia  młodzi piłkarze z całej Polski rywalizowali w trzeciej edycji halowego, turnieju Bądź Następny w roczniku 2007-2008, który zorganizowała Szkoła Futbolu Staniątki.

W zawodach zorganizowanych na czterech halach sportowych (dwie w Niepołomicach, Kłaju i Wieliczce) wzięły udział 32 zespoły z Polski i Czech. Honorowy patronat nad turniejem objął Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jan Widera.

Podczas dwóch dni rozegrano 96 meczów w których zaprezentowało się 330 młodych piłkarzy. Łącznie cieszyli się oni z 605 zdobytych bramek. Najlepszym zespołem okazała się Polonia Warszawa, który w finałowym spotkaniu pokonała dopiero w rzutach karnych drużynę Rozwoju Katowice. Trzecie miejsce przypadło Akademii Piłkarskiej Sanok.

W pierwszym dniu rywalizacji zespoły spotkały się  w fazie grupowej. Drużyny zostały podzielone na 8 grup grając systemem każdy z każdym. Zespoły z największą liczbą punktów spotkały się następnego dnia w fazie pucharowej w grupie: Mistrzostwa Świata. Drużyny z miejsc 2 rywalizowały o Puchar Mistrzostw Europy. Zespoły, które zajęły 3 miejsce w grupach stanęły do walki o Mistrzostwo Olimpijskie, a piłkarze sklasyfikowani na 4 miejscach w swoich grupach rywalizowali o Puchar Narodów. W niedzielę każdy zespół rozegrał 3 mecze mając szansę na miejsce w strefie medalowej.

Zakończenie i uroczyste podsumowanie turnieju, dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice odbyło się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa . Po krótkiej prezentacji zostały rozdane nagrody indywidualne jak również drużynowe. Trenerzy mieli okazję wyróżnić najlepszego zawodnika w swojej drużynie. Później wytypowanej 32 piłkarzy wybrano MVP turnieju. Został nim zawodnik Polonii Warszawa, Filip Przedcieczyński. Najlepszym bramkarzem uznano golkipera Rozwoju Katowice Mateusza Jelenia. Co ciekawe aż trzech zawodników skończyło rywalizację z 14 bramkami na swoim koncie. Królami strzelców zostali wspólnie: Filip Przedcieczyński oraz dwaj zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, Mateusz Jaworski i Eryk Kosiński.

Gratulujemy wszystkim zespołom!

Organizację turnieju wsparli sponsorzy i partnerzy turnieju:
Powiat Wielicki, Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, Urząd Miasta i Gminy Wieliczna, Urząd Gminy Kłaj, a także firmy: Kortrans, Ościeżnica, Arispol, Beko, Pablosport, Trefl, Coca Cola, Teekanne, Restauracja Joanna, Spar oraz Solne Miasto.

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w organizację turnieju.