5 maja w Puszczy Niepołomickiej odbył się 7. Bieg po Puszczy. Mimo deszczu, na starcie zjawiło się ponad pół tysiąca biegaczy, biegaczek, kolarzy i kolarek. Zawodnicy zmierzyli się na trasie Półmaratonu, Leśnej Dziesiątki, Biegu Drużynowego oraz Wyścigu na 21 km.

Zwycięzcą Półmaratonu został Maciej Lubienicki (Cacho Team) z czasem 1 godzina 16 minut i 45 sekund. Minutę później linię mety przeciął Paweł Strękowski (ITMBW Kraków [I Ty Możesz Być Wielki]). Trzeci na podium uplasował się Krystian Groń (Oasis Sport Team/Tak dla Transplantacji , czas 1:18:26).

Wśród kobiet najszybciej na metę dobiegła Magdalena Nabielec (ITMBW Kraków, 1:26:43) zajmując wysokie 10 miejsce w klasyfikacji OPEN. Druga była Małgorzata Bojda, a na trzecim miejscu uplasowała się Bogusława Garczyńska-Wąs.

Wśród mieszkańców naszej gminy najlepiej zaprezentowali się Michał Siwek z Niepołomice Biegają, zajmując ósme miejsce oraz Bogusława Oleksiak, również z Niepołomice Biegają, która ukończyła bieg na 18 pozycji wśród kobiet.

W rywalizacji na dystansie 10,8 km zwyciężył Dariusz Kułynycz z Niepołomic (Qłynycz Team) z czasem 37:26, wyprzedzając Pawła Dzięgielowskiego również z Niepołomic (Nadleśnictwo Niepołomice, 39:11. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Filipek (WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz, 40:27).

Paweł Dzięgielowski triumfował tym samym w klasyfikacji Biegu Leśników dla pracowników Lasów Państwowych.

Najszybszą kobietą w Leśnej Dziesiątce okazała się Katarzyna Bodzioch (44:49) wyprzedzając Jolantę Obrał (46:29) oraz Dominikę Grzywalską (47:53).

Tradycyjnie dwie godziny przed biegaczami na starcie zjawili się kolarze, którzy rywalizowali na odcinku 21 km. Pierwszy na metę wpadł Waldemar Jareczek (Bochnia, Zwift.pl), któremu pokonanie trasy ze średnią prędkością 35,9 km/h zajęło 35 minut i 14 sekund. Drugi, ze stratą dwóch minut i 18 sekund, zjawił się Kamil Herchel (Kraków, Painformance/Ignatowicz). Ta dwójka zawodników zdecydowanie zdystansowała pozostałych uczestników. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Miazga (Kraków, Ewodd Team, 38:25).

Pełne wyniki zmagań dostępne są na stronie dostawcy pomiaru czasu, firmy Chronotex – zobacz wyniki.