14 marca Puszcza Niepołomice powalczy o półfinał Totolotek Pucharu Polski z Miedzią Legnica. Początek meczu na Stadionie Miejskim w Niepołomicach o godzinie 16.15

Dwa mecze dzielą niepołomickich piłkarzy od finału Totolotek Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Pierwszy krok mogą zrobić w czwartek 14 marca na Stadionie Miejskim w Niepołomicach.

Po raz drugi w 95-letniej historii klubu Puszcza Niepołomice zagra o najlepszą czwórkę rozgrywek pucharu tysiąca drużyn. Dwa sezony temu „Żubry” przegrały w dwumeczu z Pogonią Szczecin. Tym razem o awansie do półfinału zadecyduje jedno spotkanie, które zostanie rozegrane przy Kusocińskiego 2 w Niepołomicach.

Pierwszoligowa Puszcza Niepołomice jest rewelacją tej edycji Pucharu Polski. Żubry walkę w pucharze rozpoczęły we wrześniu pokonując wysoko KS Paradyz 7-0. W kolejnej rundzie los skojarzył naszą drużynę z KS Starogardem Gdańskim, a piłkarze Puszczy wygrali to wyjazdowe spotkanie 3-1. Najwięcej emocji dostarczył mecz 1/8 finału. 4 grudnia w Niepołomicach Puszcza pokonała również 3-1 ekstraklasową Wisłę Płock i znalazła się w gronie ośmiu najlepszych drużyn tych rozgrywek.

Miedź Legnica, pucharowy rywal Puszczy gra w Loto Ekstraklasie. Po 24 kolejkach ligowych piłkarze z Legnicy zajmują 14 (ostatnie bezpieczne) miejsce w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Zespół w ubiegłym sezonie był ligowym rywalem Puszczy, a oba mecze zakończyły się remisami.

Klub rozpoczął otwartą sprzedaż biletów na ten mecz. Ceny biletów wahają się od 5 do 20 złotych. Można je kupić przez Internet za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl. W sposób tradycyjny wejściówki są rozprowadzane w siedzibie klubu przy ulicy Kusocińskiego 2 w Niepołomicach.

W dniu meczu o ile wcześniej wszystkie wejściówki nie zostaną wyprzedane bilety będzie można kupić na dwie godziny przed spotkaniem. Mecz będzie również transmitowany w telewizji Polsat Sport.