Bruk-Bet Termalica Nieciecza zawita jutro do Niepołomic. Spotkanie na stadionie miejskim rozpocznie się 24 kwietnia o godzinei 19.00. Historia pojedynków obu zespołów jest niezwykle interesująca.

Słonie z Niecieczy spotykały się z niepołomickimi Żubrami jeszcze w IV lidze. To właśnie z Termalicą nasza drużyna odniosła pierwsze historyczne zwycięstwo w pierwszoligowej rzeczywistości. Później drużyna Bruk-Betu awansowała do ekstraklasy, a nasz zespół skupił się na powrocie do pierwszej ligi.

W końcu jesienią 2018 roku oba zespoły znów się spotkały i dały kibicom ogrom emocji w zakończonym 2-2, meczu w Niecieczy. Już w pierwszej minucie bramkę zdobył Gutkovskis, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo Puszczy mógł dać Tomalski, ale piłka po jego uderzeniu z połowy boiska trafiła w poprzeczkę.

Po 29 kolejkach trwającego sezonu oba zespoły plasują się w samym środku ligowej stawki. Bruk-Bet w ostatniej kolejce wyprzedził Puszczę i z dorobkiem 40 punktów zajmuje 7 lokatę. Puszcza po porażce w Tychach spadła na 9 miejsce z liczbą 38 punktów.

Nasz zespół po zwycięskim powrocie z Łodzi, stracił rezon w ostatnich tygodniach. Najpierw w Niepołomicach przegraliśmy 1-2 z GKS-em Katowice, a w miniona sobotę wysoko 0-3 w Tychach.

Liczymy więc na odrodzenie drużyny i kolejne punkty do naszego dorobku. Zwłaszcza, że do składu mogą wrócić pauzujący za kartki w Tychach: Marcel Kotwica i Wiktor Żytek. Zabraknie natomiast Łukasza Szczepaniaka, który w meczu z GKS-em Tychy został upomniany po raz czwarty. Pozytywnym impulsem jest również powrót zawodników kontuzjowanych. Bartosz Żurek pojawił się nawet na murawie w Tychach wchodząc w drugiej połowie, a na ławce był już, zawodnik z przeszłością w Termalice, czyli Michał Czarny.

Spotkanie w derbach Małopolski poprowadzi arbiter z … Krakowa, Robert Marciniak. Ciekawostką jest fakt, że prowadził po jednym meczu obu drużyn w tym sezonie. Bruk Bet Termalica przegrała ten mecz z Chrobrym 1-2, a w meczu Puszczy z Wigrami Suwałki padł remis 1-1.

Kasy biletowe w meczową środę 24 kwietnia będą czynne od godziny 17.00. W każdej chwili kibice można kupić wejściówki za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl 

Pierwszy gwizdek, w środę 24 kwietnia zabrzmi na Stadionie Miejskim w Niepołomicach o godzinie 19:00.