Dodano dn.: 31 lipca 2017

Piłkarze Puszczy Niepołomice zwycięstwem 2-0 nad Chojniczanką Chojnice rozpoczęli zmagania w Nice 1 lidze. To był znakomity start beniaminka na Stadionie Miejskim w Niepołomicach.

To drugi w historii niepołomickiego klubu sezon w Nice 1 lidze. Premierowa przygoda z pierwszą ligą trwała zaledwie rok, po której nasza drużyna trzy lata walczyła o powrót na zaplecze Lotto Ekstraklasy.

Tym razem po awansie w drużynie doszło do kosmetycznych zmian. Wszyscy piłkarze stanowiący o sile Puszczy w ubiegłym sezonie pozostali w klubie. Do tej grupy dołączyło czterech nowych piłkarzy, z których aż dwóch wpisało się na listę strzelców w swoim ligowym debiucie.

Od samego początku spotkania gospodarze wykazywali ogromną ochotę do gry i starali się narzucić przyjezdnym swój styl gry. Już w szóstej minucie meczu bliski otwarcia wyniku był Dawid Ryndak, któremu zabrakło centymetrów by skutecznie zamknąć akcję celnym strzałem. Kilka minut później wszystko już zagrało jak należy, a nasi zawodnicy pierwszą bramkę po powrocie do pierwszej ligi zdobyli wykorzystując swoją najgroźniejszą broń, a więc stały fragment gry.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił debiutujący w ligowym meczu w barwach Puszczy Niepołomice Marcin Stefanik.  Zdobyty gol uspokoił ofensywne zapędy gospodarzy, który starali się przede wszystkim utrzymywać grę w środku pola. W tej fazie spotkania gra wyraźnie się zaostrzyła, a w ciągu kilkunastu minut arbiter prowadzący spotkanie upomniał aż pięciu piłkarzy żółtą kartką.

11 minut po zmianie stron wypełniona po brzegi trybuna główna Stadionu Miejskiego w Niepołomicach znów miała powody do zadowolenia. Akrobatyczny strzał piętą drugiego z debiutantów Dawida Ryndaka zupełnie zaskoczył Janukiewicza i swój bardzo dobry występ podkreślił zdobytym golem.

Podwójna przewaga zdecydowanie ułatwiła grę niepołomiczanom, którzy nadal groźnie atakowali. Z rzutu wolnego groźnie uderzał choćby Michał Mikołajczyk, który w odstępie trzech minut dwa razy sprawdził dyspozycję bramkarza Chojniczanki. Przyjezdni odpowiedzieli w zasadzie tylko raz, kiedy strzał Zawistowskiego wyłapał Staniszewski. W drugiej połowie swoje pierwsze minuty zaliczyli również dwaj inni nowi zawodnicy w zespole Puszczy: Robert Ziętarski i Dawid Nowak. Ten drugi mógł nawet zdobyć bramkę, ale po świetnym rajdzie Uwakwe zabrakło mu centymetrów by trącić piłkę i wpakować ją do pustej bramki.

Puszcza zaczęła sezon w najlepszy możliwy sposób i znakomitych nastrojach podejmie za tydzień również u siebie piłkarzy Rakowa Częstochowa.