Dodano dn.: 18 lutego 2019

W dniach 9-10 lutego odbyła się IV halowa edycja ogólnopolskiego turnieju Bądź Następny.

W tym roku turniej rozgrywany był w roczniku 2009 i młodsi, a na zaproszenie organizatora turnieju Szkoły Futbolu Staniątki odpowiedzieli przedstawiciele aż 40 klubów z całej Polski.

Dwudniowy turniej był rozgrywany równolegle na 5 obiektach sportowych na terenie trzech gmin: Niepołomice, Wieliczka i Kłaj. W pierwszym dniu zespoły rywalizowały w 8 grupach po 5 zespołów systemem każdy z każdym.

W drugim dniu odbyła się faza pucharowa w której najlepsze zespoły w grupach zagrały o puchar Mistrzostw Świata zespoły, które zajęły 2 miejsce rywalizowały o puchar Mistrzostw Europy, zespoły z 3 miejsca walczyły o puchar Mistrzostw Olimpijskich, drużyny które zajęły 4 miejsca spotkały się w grupie pucharu Narodów, a zespoły z miejsca 5 w grupach zagrały o puchar Polski.

Każda drużyna zagrała 7 spotkań w wymiarze czasowym 2×12 minut i spędziła na parkiecie 168 minut czyli prawie dwa mecze seniorskie, co dla małych piłkarzy było dużym sprawdzianem.

Najlepszym zespołem turnieju została MKS Tarnovia Tarnów, która w finale pokonała AP Hutnik Kraków. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Krakusa Nowa Huta.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Krauz z drużyny AP Bardomed Krosno, najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Filip Dąbrowski z Tarnovii Tarnów a nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju trafiła do Alana Kozioł z Krakusa Nowa Huta.

Uroczyste zakończenie turnieju tradycyjnie odbyło się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach podczas którego obecni byli przedstawiciele 3 gmin partnerskich, powiatu wielickiego, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Kraków i Podokręg Wieliczka a także przedstawiciele firm.

Wyniki poszczególnych grup prezentują się następująco:

Grupa Mistrzostw Świata (miejsca 1-8), rozgrywana na hali Niepołomice Jazy:

1 miejsce: MKS Tarnovia Tarnów

2 miejsce: AP Hutnik Kraków

3 miejsce: Krakus Nowa Huta

Grupa Mistrzostw Europy (miejsca 9-16), rozgrywana na hali Solne Miasto Wieliczka:

1 miejsce: Akademia Sandecja Nowy Sącz

2 miejsce: GKS Katowice

3 miejsce: Proszowianka Top Cars Proszowice

Grupa Mistrzostw Olimpijskich (miejsca 17-24), rozgrywana na hali LO Niepołomice:

1 miejsce: Polonia Kraków

2 miejsce: MUKS Mineralni Krynica Zdrój

3 miejsce: Garbarnia Kraków

Grupa Mistrzostwa Pucharu Narodów (miejsca 25-32), rozgrywana na hali Kampus Wielicki w Wieliczce:

1 miejsce: Orliki Myślenice

2 miejsce: AP Chemik Kędzierzyn Koźle

3 miejsce: Elita Brzesko

Grupa Mistrzostwa Pucharu Polski (miejsca 33-40), rozgrywana na hali przy ZS w Kłaju:

3360 minut gry

IV edycja turnieju Bądź Następny to największe jak do tej pory przedsięwzięcie sportowe Szkoły Futbolu Staniątki. W tym roku obchodzimy jubileusz 10-lecia założenia i z tej okazji postanowiliśmy zorganizować turniej, który pozostanie w pamięci uczestników na długi czas. Dziękuje instytucjom samorządowym, które zaangażowały się w sparcie finansowe naszego projektu a szczególnie panu Adamowi Kociołek Staroście Powiatu Wielickiego, panu Romanowi Ptak Burmistrzowi MiG Niepołomice, panu Atrurowi Kozioł Burmistrzowi MiG Wieliczka oraz panu Zbigniewowi Strączek Wójtowi Gminy Kłaj. Podziękowania również kieruje do pana Jana Widera, Podsekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, który objął honorowym patronatem nasz turniej. Dziękuje firmom partnerskim za ufundowanie nagród i poczęstunku a szczególnie firmie Pablosport, Coca-Cola, Trefl i Teekanne. Dziękuje wszystkim trenerom, zawodnikom oraz rodzicom za przyjęcie zaproszenia. Na koniec najbardziej chcę podziękować całemu zespołowi Szkoła Futbolu Staniątki oraz wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji IV edycji turnieju Bądź Następny – Turecki Krzysztof, Dyrektor Operacyjny Szkoły Futbolu Staniątki.