28 września w Ostrołęce odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy Shinkyokushin. Na matach rywalizowali zawodnicy w różnych kategoriach zarówno w kata i kumite.

Kata, to ściśle ułożony schemat uderzeń, kopnięć, pozycji i okrzyków czyli kiai, a kumite – walka. Do 16. roku życia, w kategorii U16 walczono w ochraniaczach na tułów i obowiązywał tzw. semi contact. Natomiast starsi: U21- junior walczyli na zasadach full-contactu oraz powyżej 21 lat – senior bez jakichkolwiek ochraniaczy.

Justyna Krosta wystartowała w dwóch kategoriach kata oraz kumite i zakwalifikowała się z pierwszego miejsca do obu kategorii. Startując w kata, które odbywały się w systemie pucharowym, wygrała zdecydowanie wszystkie rundy. W kategorii kumite rocznik 2002/2003 do 55 kg stoczyła w sumie trzy bardzo ładne pojedynki. Pierwszą walkę wygrała przez waza-ari (pół punktu), trafiając techniką na głowę. Druga walka była widowiskowa i odzwierciedlała prawdziwe karate kyokushin, czyli twardość i nieustępliwość. Finał wydawał się formalnością, chociaż emocji nie brakowało. Zwyciężyła z dużą przewagą.

Justyna po raz kolejny została najlepszą zawodniczką kwalifikacji do Mistrzostw Europy. 24 listopada odbędą się Mistrzostwa Europy, tym razem na Węgrzech w Budapeszcie. Czeka nas kolejne wyzwanie – będziemy dalej sumiennie trenować, aby na Mistrzostwach Europy Justyna wypadła równie dobrze jak w eliminacjach. Trzymajcie kciuki!

Jednocześnie, chcielibyśmy prosić o pomoc w dofinansowaniu startu naszej zawodniczki. Jeśli znajdą się chętni, by w ten sposób się promować i pomagać młodym talentom, uprzejmie prosimy o kontakt: nr tel. 605 886 544.

Więcej informacji o działalności klubu znajdziecie Państwo na Facebooku: Niepołomicki Klub Karate Kyokushin

Wiesław Krosta
trener Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin