W niedzielę 4 listopada na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej KOVÁCS KATA ZSÓFIA MEMORIAL, upamiętniający odejście jednej z zawodniczki Węgier. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z pięciu państw. Turniej odbywał się w formule semi – contactu.

Niepołomicki Klub Karate Kyokusjin reprezentowała pięcioosobowa ekipa: Kacper Krawczyk, Julia Stanecka, Oliwia Dobrzeniecka, Oliwer Dobrzeniecki oraz Justyna Krosta.. Wszyscy pokazali się z dobrej strony, dzięki czemu przywieźliśmy aż 5 medali!

Na pierwszym miejscu stanęły trzy niepołomickie zawodniczki: Julia Stanecka w kategorii 2008/2007 + 30 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem, Oliwia Dobrzeniecka w kategorii 2002/2003 – 50 kg i również zwyciężyła w dobrym stylu mając dużą przewagę nad przeciwniczką oraz Justyna Krosta w kategorii 2002/2003 -55 kg, która wygrywała przez czasem lub przez Waza-ari tj. pół punktu. Należy dodać, że Justynie udało się pokonać m.in. reprezentantkę Węgier, która ma reprezentować Węgry na Mistrzostwach Europy.

Na drugim stopniu podium stanął Oliwer Dobrzeniecki w kategorii 2009 -30 kg. Wygrał 3 walki w dobrym stylu. Kacper Krawczyk w kategorii 2005/2004 – 55 kg wywalczył natomiast trzecie miejsce. Pierwszą walkę bardzo dobrze zawalczył. Natomiast drugą, przegrał z bardzo dobrym zawodnikiem i mimo kontuzji walczył do końca.

Podsumowując, wszyscy na turnieju zasługują na pochwałę. Pokazali dużego ducha walki. Mówiąc sloganowo, to było prawdziwe Karate Kyokushin. Wyjazd uważamy za bardzo udany i jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który podczas turnieju sekundował i rozgrzewał zawodników, m.in. przy pomocy tarcz. Podziękowanie również dla Państwa Dobrzenieckich, którzy sfinansowali wyjazd na Słowację, co umożliwiło kolejny rozwój naszych zawodników oraz dla Macieja Krawczyka, który bezpiecznie dowiózł nas do celu, a na turnieju wykonał pamiątkowe zdjęcia.

Zawodniczka NKKK 
Justyna Krosta