6 października Niepołomicki Klub Karate Kyokushin zmierzył się z nowymi wyzwaniami, startując tym razem na zawodach w Końskich o Puchar z Żeliwa zorganizowany pod hasłem: „Dla Niepodległej” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W zawodach wzięło udział ok. 350 zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski. Zawody odbywały się na zasadach semi-contactu.

Nasz Klub reprezentowali: Kacper Krawczyk, Oliwia Dobrzeniecka oraz Justyna Krosta. Wszyscy zawodnicy pokazali dobre karate kyokushin, przeważając na macie, często byli stroną atakującą. Warto podkreślić, że to pierwszy turniej po wakacjach i forma powinna zwyżkować.

Wyniki turnieju są następujące. Na najwyższym miejscu podium stanęła Justyna Krosta w kategorii 2002/2001 do 55 kg. Zwyciężając zdecydowanie wszystkie swoje walki w dobrym stylu przez waza-ari oraz po raz kolejny w tym sezonie została najlepszą zawodniczką turnieju. Na trzecim miejscu podium stanęła Oliwia Dobrzeniecka w kategorii 2003/2004 do 50 kg. Cały pojedynek pięknie zawalczyła, pokazała serce do walki, rywalizując z dobrą zawodniczką. Sędziowie orzekli dogrywkę. Niestety pod koniec rundy Oliwia otrzymała uderzenie na strefę jodan i było za mało czasu, aby to odrobić. Jednak warto wspomnieć, że zawodniczka miała roczną przerwę od zawodów i treningów, a ten turniej był jej trzecim w karierze. Równie dobrze zaprezentował się Kacper Krawczyk w kategorii 2005/2006 do 54 kg. Stoczył zacięty pojedynek i jednocześnie bardzo wyrównany, gdyż sędziowie aż trzykrotnie pokazali dogrywkę, po drugiej dogrywce odbyło się ważenie zawodników jednak. Różnica była za mała, aby o wygranej miała zdecydować waga. Tak więc nasz zawodnik po stoczeniu trzech dogrywek, mimo ogromnego zmęczenia, wytrzymał do samego końca. Niestety, mimo zdeterminowania, przegrał.

Podsumowując, jak na pierwszy turniej po przerwie jest nieźle, ale oczywiście może być zawsze lepiej. Miejmy nadzieje, że dalsza praca zaowocuje i na kolejnych turniejach zawodnicy znów świetnie sobie poradzą. Podziękowanie dla trenera Wiesława Krosty, który przygotowywał zawodników do turnieju, a podczas zawodów „ rozgrzewał” ich fizycznie i mentalnie oraz dawał ostatnie wskazówki przed wyjściem na matę. Podziękowania także dla Macieja Krawczyka, który pełnił już tradycyjnie rolę fotografa.

Justyna Krosta
Niepołomicki Klub Karate Kyokushin