Po trzech dniach piłkarskich zmagań zakończono w Niepołomicach turniej UEFA Regions Cup. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny Dolnego Śląska.

Puchar Regionów UEFA  zwany UEFA Regions Cup to zawody piłkarskie amatorskich drużyn z Europy. Pierwszy raz odbył się w latach 1998/1999 i od tego czasu odbywa się co dwa lata. W meczach brać udział mogą zawodnicy w wieku od 18 do 40 lat, którzy nigdy nie występowali w ligach centralnych (Ekstraklasa, I i II liga) bądź zagranicznych ligach zawodowych, nigdy nie mieli podpisanego zawodowego kontraktu z klubem z najwyższych trzech klas rozgrywkowych oraz nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyłączeniem Regions’ Cup i rozgrywek młodzieżowych). Ponadto zawodnicy muszą być zarejestrowani w klubach w swoim regionalnym ZPN-ie nieprzerwanie przez ostatnie dwa lata.

W trwającym trzy dni turnieju udział wzięły cztery drużyny reprezentujące: Dolnośląski, Małopolski, Mazowiecki oraz Zachodniopomorski ZPN. Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym zorganizowano na Stadionie Miejskim w Niepołomicach oraz na obiekcie Wiślanki Grabie.

W Niepołomicach trzy mecze rozegrała reprezentacja Małopolski, który zmierzyła się z każdym z trzech rywali. Na przestrzeni całego turnieju najlepsza drużyną okazał się zespół z Dolnego Śląska, który już drugiego dnia zmagań zapewnił sobie awans do eliminacji międzynarodowych.

Zakończenie turnieju miało miejsce na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

fot. Overlia Studio