Od 22 do 24 września w KJK Romico w Żywcu odbyły się XXXVI Mistrzostwa Polski Południowej w skokach. Zawodniczka z „KJK Pod Żubrem Niepołomice” została Mistrzynią Polski Południowej w skokach w kat. kuce!

Impreza corocznie przyciąga najlepszych zawodników z całego regionu. Podczas mistrzostw 4 pary z KJK Pod Żubrem z sukcesami reprezentowały klub i ponownie udowodniły bardzo wysoką formę!

Marta Wypiór na klaczy Glory bezbłędnie przejechała 2 półfinały (70 i 80cm) oraz dwunawrotowy finał (85 i 90cm) mistrzostw w kategorii kuce, uzyskując pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski Południowej!

Joanna Szyndler na koniu Hamas z zerowym kontem punktów karnych po dwóch półfinałach (85 i 90 cm) i pierwszym nawrocie finału (90 cm) dojechała do drugiego nawrotu (100 cm) gdzie jedna zrzutka zadecydowała o końcowym 6 miejscu w kategorii amator! Były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi dla tej pary.

W tej samej kategorii Wiktoria Styś na koniu Oskar oraz Zuzanna Kuc na klaczy Estera niemal bezbłędnie walczyły aż do samego finału, który przejechały w świetnym stylu i bez punktów karnych.

Tadeusz Czajka
KJK Pod Żubrem w Niepołomicach