Przed nami 25. edycja rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły Miasta i Gminy Niepołomice.

Jak co roku tuż po rozpoczęciu roku szkolnego odbyło się spotkanie nauczycieli wychowania fizycznego z terenu Gminy Niepołomice, na którym ustalono terminarz i regulamin kolejnej edycji rywalizacji o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” organizowanej przez MKS Spartakus Niepołomice.

W kilkunastu zawodach w różnych dyscyplinach sportu uczestniczy rocznie ok. 1500 uczniów i uczennic szkół podstawowych. Dla wielu z nich jest to pierwsza okazja do odnoszenia sportowych sukcesów. Najlepsi w rywalizacji gminnej, startują następnie w zawodach powiatowych, rejonowych i w finałach wojewódzkich.

W tym roku doszła nam nowa Szkoła Podstawowa w Niepołomicach na Jazach, którą serdecznie witamy w naszym gronie. Pewne zmiany w rywalizacji są związane z reformą edukacji, szczegóły znają nauczyciele wychowania fizycznego.

System współzawodnictwa wzbogacamy w tym roku o elektroniczny system rejestracji szkół (SRS) już od zawodów gminnych. System ten od dwóch lat funkcjonował w zawodach wyższego szczebla. Pozwoli on na uproszczenie zgłaszania się drużyn, a i ułatwi przekazywanie wyników.

Wszyscy najlepsi sportowcy kiedyś zaczynali od zawodów szkolnych, a więc droga na szczyty sportowej kariery staje otworem.

Życzę udanych startów!

Z kalendarzem zawodów gminnych można się zapoznać tutaj. 

Marek Burda