AKT Niepołomice-Kraków najlepszym klubem 2016 roku! 18 lutego podczas corocznego plebiscytu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, klub otrzymał aż 6 wyróżnień.

Sensei Paweł Janusz został najlepszym zawodnikiem kata 2016 roku. To wyróżnienie otrzymał już po raz 11. w swojej karierze. Odebrał też dyplomy za najlepszą imprezę 2016 roku (Mistrzostwa Świata w Tauron Arenie Kraków), dla najlepszego szkoleniowca juniorów oraz najlepszego klubu PZKT. Ostatni tytuł przyznano Akademii drugi rok z rzędu. Klub otrzymał go za całokształt pracy na rzecz rozwoju karate tradycyjnego w 2016 roku.

Sensei Paweł dziękując za wyróżnienia powiedział, że jest wdzięczny za nie wielu osobom. Jak zaznaczył tytuł najlepszego klubu to zasługa jego członków, którzy tworzą zgraną ekipę i dają energię potrzebną do działania. Podziękował senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu za wyznaczenie właściwego kierunku w treningu kata. A odbierając wyróżnienie dla najlepszej imprezy, przyznał, że tak naprawdę należy się ono senseiowi Włodzimierzowi Kwiecińskiemu, który był inspiracją, motywacją, i od którego wiele się nauczył przy organizacji mistrzostw świata.

Sensei Michał Janusz został najlepszym szkoleniowcem 2016 roku w kategorii dzieci. – Poprzedni rok był dla mnie wyjątkowy. Po raz pierwszy od wielu lat nie mogłem uczestniczyć w zgrupowaniach kadry narodowej. W zamian bardziej skoncentrowałem się na pracy z dziećmi, mogłem poświęcić więcej czasu na ich szkolenie – powiedział odbierając dyplom.

Wiktora Staszaka i Pawła Tomasika wyróżniono jako najlepszą drużynę enbu. – Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. I z tego, że mieliśmy z Pawłem możliwość wystartowania w mistrzostwach świata w kategorii senior. Dziękuję kolegom i koleżankom z klubu za to, że tworzą wspaniałą atmosferę, sensejowi Pawłowi i Michałowi za motywację na treningach oraz rodzicom, za to, że zawsze mnie wspierali i zachęcali do trenowania karate – zaznaczył Wiktor Staszak podczas uroczystości.

Laureatów nagrodzono tradycyjnie, w czasie Zimowego Gasshuku – międzynarodowego zgrupowania karate tradycyjnego w Dojo Stara Wieś (15-19 lutego 2017). Wzięło w nim udział 17 karateków AKT. W sumie w Gasshuku uczestniczyło 150 karateków z Francji, Japonii, Niemiec, Włoch i Polski.

Treningi prowadzili znakomici japońscy mistrzowie – sensei Masaru Kamino, 79-letni mistrz JKA w kata i kumite, który mimo swojego wieku prezentuje znakomitą formą fizyczną oraz pochodzący z Nagasaki sensei Koichi Ogusu – po raz pierwszy goszczący w Polsce.

Japońscy mistrzowie wielokrotnie prosili senseia Pawła Janusza do prezentacji różnych ćwiczeń. Za bardzo dobre uznali jego wykonanie kata jion, twierdząc, że każdy powinien się na nim wzorować.

Gasshuku zakończyło się egzaminem na stopnie mistrzowskie Dan. Przystąpiła do niego zawodniczka AKT Kamila Gawlińska. Wyniki wkrótce!

Więcej informacji na www.karate.niepolomice.pl.