Świetny wynik karateków AKT podczas Pucharu Polski Dzieci rozegranego 3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie! Młodzi zawodnicy zdobyli 38 medali (13 złotych, 7 srebrnych i 18 brązowych) oraz 6 czwartych miejsc i tym samym wywalczyli pierwsze miejsce dla AKT Niepołomice-Kraków pośród ponad tysiąca uczestników z 73 klubów Polski.

Bardzo liczne grupy (nawet 60 zawodników) i wysoki poziom zawodów sprawiały, że ciężko było się przebić do pierwszej ósemki, gdzie pojedynki były bardzo wyrównane, a o zwycięstwie decydowały detale – skomentował Michał Janusz, który był coachem na zawodach i głównym przygotowującym dzieci do turnieju.

Widać duży potencjał wśród naszych zawodników. O ile w konkurencjach indywidualnych wypadli bardzo dobrze, to drużynowo jest jeszcze sporo do dopracowania – dodaje Paweł Janusz prezes i główny trener Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

Na pochwałę zasługują szczególnie najmłodsi: Zosia Fiertak, Mikołaj Janusz, Jakub Szeląg, Kacper Rusin, Nikodem Stawiarski i Wiktoria Pędzich, którzy po raz pierwszy wystartowali w zawodach tak dużej rangi. Na macie pokazali prawdziwy charakter i hart ducha. Wykazali się też dużą cierpliwością. Niejednokrotnie na swoje starty musieli czekać po kilka godzin.

Brawa należą się też naszej najmłodszej drużynie kata w składzie: Zosia Fiertak, Jakub Szeląg i Mikołaj Janusz. Zosia i Mikołaj mają zaledwie po 5 lat, a rywalizowali z drużynami 9-latków. I chociaż nie stanęli na podium, zaliczyli ładny debiut.

Widać było też duży postęp wśród karateków, którzy startowali już po raz drugi w Pucharze Polski Dzieci, np. Karolina Kosek i Wojtek Kochan, wykazali się już znacznie większą pewnością siebie.

Najwięcej indywidualnych medali zdobyli zawodnicy z grupy C (10 i 11 lat) – aż 6 złotych i 4 brązowe medale.

38 medali w najważniejszych krajowych zawodach to w pełni zasłużony sukces, tym większy, że w Pucharze rywalizowała rekordowa ilość osób – ponad tysiąc dzieci. Karatecy AKT przez ostatnie tygodnie ciężko pracowali. Trenowali od poniedziałku do niedzieli, po kilka godzin dziennie. Wysiłek się opłacił. Po raz kolejny udowodnili, że należą do grona najlepszych zawodników w kraju!

Szczegółowe wyniki na www.karateniepolomice.pl.