W dniach 7-14 sierpnia zawodniczki i zawodnicy Akademii Siatkówki Niepołomice przebywali na obozie siatkarskim w Ustrzykach Dolnych. W wyjeździe uczestniczyło 50 osób, podzielonych na cztery grupy treningowe, nad którymi opiekę sprawowało pięciu trenerów.

Jak co roku, głównym zadaniem obozu było doskonalenie umiejętności techniczno – taktycznych oraz przygotowanie do zbliżającego się sezonu Ligii siatkarskiej. Treningi odbywały się dwa razy dziennie, przed i po południu na pełnowymiarowej trzysektorowej hali sportowej w Ustrzykach.
Pogoda dopisywała, więc oprócz zajęć treningowych uczestnicy obozu wzięli udział w wycieczce nad Jezioro Solińskie, zaliczyli rejs statkiem, odwiedzili park miniatur w Myczkowcach i korzystali z parku wodnego w Ustrzykach Dolnych. Nie mogło także zabraknąć zajęć rekreacyjnych na pobliskim stadionie. Uczestnicy obozu mieli także dyskotekę integracyjną i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wyjazd był doskonałą okazją do poznania się, integracji i spędzenia czasu razem z zawodnikami i trenerami. Mamy nadzieję, że przepracowany okres dobrze przełoży się na wyniki sportowe w nadchodzącym sezonie.

Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków MiG Niepołomice.