Za nami pierwszy w historii Maraton po Puszczy Niepołomickiej. Biegiem towarzyszącym była Siódemka po Puszczy. Na obu dystansach rywalizowało w sumie 195 osób.

Start i meta zlokalizowane były na Drodze Królewskiej, obok Polany Sitowiec.

Niemal połowa dystansu maratońskiego wiodła trasą, po której odbywał się majowy półmaraton, jednak w drugiej części zawodnicy pobiegli nowymi ścieżkami.

Zawody w sercu Puszczy to wyjątkowa rywalizacja, która dostarcza niezapomnianych wrażeń. Jednak organizacja takich zawodów i zabezpieczenie trasy maratońskiej to spore wyzwanie.
Natura potrafi płatać figle, dlatego – ze względów bezpieczeństwa – trasa biegu została nieco skrócona. Organizatorzy zapewniają, że pierwsza edycja biegu dostarczyła im mnóstwo doświadczeń, a rozmowy z biegaczami i wszelkie uwagi pomogą w przyszłości na jeszcze lepszą organizację zawodów.

Zwycięzcą maratonu został Łukasz Machlowski z Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans z czasem 2:56:26. Zawodnik wyprzedził aż o 5 minut Bogdana Gawrona z klubu Brygada Beskidów, który zjawił się na mecie jako drugi. Na trzecim miejscu bieg ukończył Paweł Dzięgielowski z Nadleśnictwa Niepołomice.

Wśród Pań najlepsza okazała się Yana Afanasyeva z czasem 3:36:38. Druga na mecie zameldowała się niepołomiczanka, Paulina Szelerewicz-Gładysz z klubu Niepołomice Biegają, a na trzecim stopniu podium stanęła Joanna Maciejczyk.

Zwycięzcą Siódemki Po Puszczy wśród panów został Mirosław Sroka z czasem 27:07. Za nim uplasowali się: Daniel Wrona (#AdamCzerwińskiTeam) oraz Łukasz Rogoziński (RogozińscyTeam).

W kategorii kobiet na tym dystansie zwyciężyła Agnieszka Łach z klubu RRRR pokonując dystans w 33:03. Drugie była Monika Górna-Cichoń (Niepołomice Biegają), a trzecia Anna Musiał (#AdamCzerwińskiTeam).

Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

Gratulujemy wszystkim startującym! Także tym, którym nie udało się ukończyć biegu. Królewski dystans biegowy to wyjątkowo wymagające zawody. Z pewnością będą kolejne okazje na poprawę wyników.