18 stycznia Małopolski Związek Jeździecki zorganizował uroczyste podsumowanie sezonu 2017. Klub KJK Pod Żubrem Niepołomice miał swój mocny akcent – ponieważ, aż dwie pary zostały uhonorowane pucharami i nominacjami do Kadry Małopolski na 2018 rok.

Marta Wypiór i Glory
– nominacja do Kadry A Małopolski w dyscyplinie skoki przez przeszkody w kategorii juniorzy młodsi – kuce
– I miejsce rankingu MZJ 2017 Kuce i MK grupa C skoki
– I miejsce Puchar 2017 Junior Młodszy kuce skoki

Daria Pietrzak i Miłek Pony Sport
– nominacja do Kadry B Małopolski w dyscyplinie skoki przez przeszkody w kategorii juniorzy młodsi – kuce
– II Miejsce rankingu MZJ 2017 Kuce i MK grupa A skoki

Dziękujemy naszym wspaniałym trenerom: Olegowi Badałowowi (skoki) i Gali Badałowej (ujeżdżenie) za każdy trening, ciepłe słowa w chwilach zwątpienia, wszystkie wspólne wyjazdy na zawody. To cudowne uczucie, kiedy jeździec i koń rozwijają się pod okiem najlepszych specjalistów. Ten rok to nasz wspólny sukces!

Dziękujemy również naszym pozostałym zawodnikom za wspaniałe reprezentowanie naszych barw w sezonie 2017. Odnieśliśmy wiele pięknych zwycięstw! To Wy rozsławiacie klub w regionie i Polsce! Dużo się u nas zmieniło w ostatnim roku, mamy kilka nowych doskonale zapowiadających się par, gotowych do walki o najwyższe podium nie tylko w zawodach regionalnych, ale również ogólnopolskich. Trzymamy kciuki za pierwsze starty już w lutym.

KJK Pod Żubrem to wspaniałe miejsce dla ludzi, którzy pragną się rozwijać. Komfortowe warunki hotelowe dla koni i współpraca z najlepszymi, bardzo doświadczonymi trenerami to gwarancja osiągania doskonałych wyników. W klubie panuje przyjacielska atmosfera, ale jednocześnie czuć ducha rywalizacji. To miejsce tworzą ludzie z prawdziwą pasją. Szczególne podziękowania dla Tadeusza Czajki, za codzienny trud prowadzenia klubu i wielkie serce dla młodych sportowców. Dziękujemy za każdy start, za wsparcie również w chwilach, gdy nie wracaliśmy z pucharami.
Mamy nadzieję, że sezon 2018 przyniesie wiele zwycięstw, bo przecież po to tak ciężko pracujemy – ale każdy kto uprawia sport musi mieć w sobie wiele pokory, po każdym upadku trzeba umieć znaleźć w sobie nowe siły i powstać, i spróbować raz jeszcze. Sport uczy tego, czego nie ma w programie żadna szkoła!

Tekst i zdjęcia: Joanna Wypiór