Puszcza Niepołomice po raz drugi w swojej historii awansowała do I ligi. Naszej drużynie do sobotniego świętowania wystarczył bezbramkowy remis z Gryfem Wejherowo.

Na szczelnie wypełnionej kibicami trybunie Stadionu Miejskiego w Niepołomicach już przed spotkaniem dało się wyczuć atmosferę podekscytowania. Piłkarze Puszczy przed rozpoczęciem spotkania z Gryfem byli o krok od zagwarantowania sobie gry w Nice I lidze.

Od początku meczu gospodarze przeważali i mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie spotkania, ale Marcin Orłowski nie wykorzystał rzutu karnego. Piłkarze Puszczy niesieni dopingiem z minuty na minutę spychali przyjezdnych do coraz głębszej defensywy, ale nie potrafili pokonać Wojciecha Ferry. Po zakończonym remisem meczu jasne było, że jeśli w Radomiu, tamtejszy Radomiak nie zdobędzie kompletu punktów Puszcza będzie mogła świętować powrót na zaplecze Ekstraklasy.

2 minuty po końcowym gwizdku sędziego na Stadionie Miejskim w Niepołomicach wybuchła ogromna radość. Okazało się, że Radomiak swoje spotkanie przegrał, tak więc piłkarze Puszczy mogli ze swoimi kibicami świętować tej ogromny sukces.

Klub po cichu przygotowany na tę okoliczność. Piłkarze po meczu założyli specjalne okolicznościowe koszulki, a szampana również nie zabrakło. Puszcza do zakończenia sezonu pozostało jeszcze jedno spotkanie z Legionovią Legionowo, ale niezależnie od wyniku tego starcia nasza drużyna zajmie trzecie miejsce w II lidze.

Piłkarze Puszczy Niepołomice po raz drugi w 94-letniej historii klubu niepołomiczanie zagrają w pierwszej lidzie!