W najbliższą sobotę 2 marca piłkarze Puszczy Niepołomice rozegrają pierwsze ligowe spotkanie w 2019 roku. Do Niepołomic przyjedzie Chojniczanka Chojnice. Początek meczu o 17.00.

24 listopada Puszcza rozegrała ostatni ligowy mecz przed własną publicznością, później bo, 4 grudnia pasjonowaliśmy się walką niepołomiczan w Pucharze Polski. Oba te mecze Żubry wygrały, a teraz wracają po zimowych przygotowań do walki o ligowe punkty.

Pierwszym rywalem w 2019 roku szóstej w tabeli Puszczy będzie ósma Chojniczanka. W ligowej tabeli zespoły dzieli zaledwie 1 punkt różnicy. Chojniczanka typowana przez wielu przed sezonem jako kandydat do walki o Ekstraklasę pogubiła jednak sporo punktów na terenach rywali gdzie wygrała zaledwie 2 z 10 meczów.

Historia pokazuje, że Puszcza od lat jest należycie przygotowana do pierwszego meczu. Zaledwie jedno  z dziesięciu ostatnich spotkań ligowych w nowym roku zakończyło się porażką naszej drużyny.

W zespole będziemy mieli okazję zobaczyć kilka nowych twarzy. Zimą do Puszczy dołączyli: Jakub Bąk, Szymon Gwiazda, Konrad Nowak, Bartosz Przybysz i Bartosz Widejko. Dodatkowo z wypożyczenia z Górnika Łęczna wraca fantastycznie sobie poczynający w tymże zespole Jakub Zagórski. Puszczę zimą opuścili: Krzysztof Drzazga, Patryk Fryc, Marek Kuzma, Kamil Poźniak, Dawid Ryndak i Damian Smoleń.

Klub prócz sprzedaży biletów na pojedyncze spotkania prowadzi wciąż sprzedaż karnetów na całą rundę. Wejściówki na kolejne mecze można kupić za pomocą portalu bilet.pax.pl, lub w siedzibie klubu. Tam czekają również pakiety na całą rundę. Wówczas prócz zniżki na mecze ligowe kibice otrzymają również możliwość bezpłatnego obejrzenia meczu w ćwierćfinale Pucharu Polski z Miedzią Legnica, który zostanie rozegrany w połowie marca.

Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice
sobota, 2 marca, g. 17:00