Piłkarze Puszczy Niepołomice zwycięstwem przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zagwarantowali sobie pozostanie w Nice 1 lidze. 

W niedzielnym spotkaniu niepołomiczanie wygrali 2-0 po bramkach Michała Mikołajczyka i Dawida Ryndaka. Pierwsze trafienie z 4 minuty spotkania zasługuje na szczególne słowa uznania, bowiem piłka została uderzona bezpośrednio z rzutu wolnego.

Podopieczni trenera Tomasza Tułacza w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i nie dali najmniejszych szans na korzystny wynik drużynie, która w ubiegłym sezonie grała w Ekstraklasie.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu piłkarze Puszczy z dorobkiem 42 punktów zajmują 11 miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę 27 maja Puszcza zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Siedlce. Ostatnia kolejka ligowa została zaplanowana na 3 czerwca. Do Niepołomic przyjedzie wówczas lider rozgrywek Miedź Legnica. Spotkanie to, podobnie jak pozostałe mecze ostatniej kolejki Nice 1 ligi zostanie rozegrane o godzinie 12.45.