Bieg drużynowy 4Rest Run na dobre wpisał się już w kalendarz imprez odbywających się na jesieni w Niepołomicach. 16 września spotkamy się w Puszczy Niepołomickiej już po raz czwarty. Tak jak co roku można się spodziewać dobrej zabawy, piknikowej atmosfery, bogatych nagród i pakietów, ale szykują się również zmiany.

Zawody odbywają się na leśnych ścieżkach Puszczy Niepołomickiej. Na co dzień trenują na nich biegacze z grupy Niepołomice Biegają. Zachwyceni potencjałem dużego obszaru leśnego za cel postawili sobie promocję biegania na łonie natury. Daleko od smogu, hałasu, na leśnych duktach o przyjaznym dla stóp podłożu. Tak narodził się pomysł na organizację leśnego biegu w Niepołomicach.

Dlaczego formuła drużynowa? Bo jako zgrana ekipa wyjeżdżająca razem na zawody, kibicująca członkom swojej grupy, biorąca udział również w biegach sztafetowych oraz organizująca różne wydarzenia dla społeczności lokalnej i innych biegaczy doskonale wiedzą, jaka moc kryje się w zgranej drużynie i jaką satysfakcję daje bycie jej członkiem.

W biegu rywalizują zespoły 4-osobowe, a na wynik składa się suma czasów poszczególnych członków ekipy. Starty grup odbywają się co 5 minut. Każdy przebiega tę samą pętlę, a wszyscy spotykają się na mecie, z niecierpliwością oczekując na pozostałych. Emocje sięgają zenitu, a atmosferę zagrzewają licznie zgromadzeni dopingujący.

W tym roku trasa zyska nieco zmodyfikowany przebieg. Została skrócona z 10,5 km do 10 km. Co prawda wcześniej dawała możliwość przebiegnięcia wspólnie dystansu maratonu (4×10,5), ale 10-kilometrowa pętla zapewni dodatkową dawkę adrenaliny związaną z biciem rekordów życiowych na tym dystansie.

Współorganizatorem i sponsorem zawodów w 2018 roku została firma Salco, producent soli wykorzystywanej w sportowej odnowie biologicznej, rehabilitacji i w lecznictwie uzdrowiskowym. Biegacze doskonale kojarzą te produkty, a także członków teamu biegowego Salco Garmin Team, zajmującego czołowe lokaty w różnych zawodach. 16 września 2018 roku spotkamy ich w Puszczy Niepołomickiej. Kto podejmie wyzwanie i spróbuje pokonać ekipę Bartka Gorczycy i Łukasza Sagana?

Występy znanych sportowców i gwiazd biegowych to tradycja na wrześniowym biegu w puszczy. W 2016 roku najszybszym zespołem okazał się team złożony z chodziarzy z Robertem Korzeniowskim na czele. W zeszłym roku niesamowity czas uzyskał Adam Czerwiński, znany z udanych występów na średnich dystansach. Kto w tym roku okaże się najszybszy?

„Przede wszystkim zapraszamy do udziału w biegu grupy przyjaciół, teamy biegowe, pracowników firm, członków organizacji. To świetna forma integracji!” – zapewniają organizatorzy. Na Salco 4Rest Run nagradzane będą ekipy, które zajmą miejsca od pierwszego do trzeciego w kategorii drużyn męskich, kobiecych i mieszanych. Osobno będzie prowadzona klasyfikacja firm. Najszybsza drużyna otrzyma Puchar Burmistrza.

Nie tylko pierwsi mają szansę na nagrodę. Główny sponsor, Salco, jak co roku, zapewnia dla ostatnich drużyn wiaderka z solą, żeby pomogła im w efektywniejszych treningach. Zawody znane są z tego, że prawie nikt nie wraca do domu z pustymi rękami.

Zapisy ruszyły 15 kwietnia.

Więcej informacji na stronie: www.4restrun.pl