23 marca odbyły się Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Organizacji WKB w hiszpańskiej Lorce.

W zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z 21 państw. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno w konkurencji kata jak i kumite. Zawody odbywały się z przepisami full contactu. Nasz Klub reprezentowało 5 zawodników: Justyna Krosta, Oliwia Dobrzeniecka, Oliwer Dobrzeniecki, Kacpek Krawczyk oraz Jakub Krosta.

Na podium stanęła tym razem tylko Justyna Krosta, zdobywając dwa medale: drugie miejsce w konkurencji kata oraz trzecie miejsce w konkurencji kumite 17-18 lat. Pierwszą walkę zwyciężyła w dobrym stylu przez Wazaari, a drugą mimo iż pojedynek był bardzo wyrównany wygrała przez przez trafienie w głowę.

Jakub Krosta w kategorii senior do 65 kg stoczył walkę z zawodnikiem z Kazachstanu, Mistrzem Europy oraz wielokrotnym medalistą. Kuba mimo małego doświadczenia naprawdę dobrze powalczył, jednak przez genten – minus pół punktu musiał uznać wyższość rywala.
Oliwia Dobrzeniecka trafiła na doświadczoną zawodniczkę, która wygrała tą kategorię. Kacper Krawczyk i Oliwer Dobrzeniecki przegrali swoje walki przez trafienie w głowę.

Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w tych międzynarodowych zawodach. Mam nadzieje, że to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości – powiedział po zawodach trener karateków kyokushin.

Dziękujemy Państwu Dobrzenieckim, którzy zapewnili nam świetne warunki podczas pobytu w Hiszpanii, a także zorganizowali wiele atrakcji. Dzięki temu, te chwile zapamiętamy na bardzo długi czas. Podziękowania także dla Wodociągów Niepołomice, które udostępniają nam sale, znajdującą się w budynku krytej pływalni. Dzięki czemu możemy systematycznie trenować, podnosić umiejętności , a tym samym dążyć do upragnionych celów oraz wychowywać nowych adeptów sztuki karate.