Od 1 do 3 września na zawodach regionalnych w Leśnej Woli KJK Pod Żubrem Niepołomice reprezentowały 4 zawodniczki.

Julia Świerkosz i Milady w piątek w konkursie LL 80 pokonały parkur bez pkt karnych i wyjechały do dekoracji (60 i 80 to konkursy dokładności). W sobotę i niedzielę z sukcesem zadebiutowały w konkursie L (100 cm), przejeżdżając obydwa na czysto: w sobotę zajęły 5. miejsce, a w niedzielę wygrały konkurs, jako jedyne przejeżdżając bez pkt karnych!

Wiktoria Styś i Oskar w piątek pokonywali parkury o wys. 80 i 100, a w pozostałe dni 2 x 100. W LL 80 uzyskali 0 pkt karnych i wyjechali do dekoracji, a niedzielę zajęli 2 miejsce!
Zuzanna Kuc i Hamas kilkukrotnie startowali w konkursach 60 i 80, przejeżdżając prawie wszystkie na czysto i wyjeżdżając do dekoracji. W niedzielę Zuzanna jechała dodatkowo po raz pierwszy na klaczy Estera, na której uzyskała wynik 0 pkt karnych.

Karolina Sicińska i Bakłaj jechali bardzo trudne konkursy 130 cm i 140 cm w piątek i sobotę, a w niedzielę 135 cm, pokonując parkury w świetnym stylu.
Wielkie brawa dla zawodników, tym większe, że konkurencja była ogromna, a warunki w niedzielę niesprzyjające: przez cały dzień padał ulewny deszcz, ale nasze zawodniczki mimo to odniosły sukcesy.

KJK Pod Żubrem Niepołomice

Author: Joanna Musial