Od 29 września do 1 października trwał finał Towarzyskiego Pucharu Małopolski (TPM) oraz zawody Towarzyskie i Regionalne w skokach przez przeszkody w WLKS Krakus Swoszowice.

Zawodniczki KJK Pod Żubrem Niepołomice nie mogły opuścić tak ważnej w sezonie imprezy i znów zaprezentowały klub na najwyższym poziomie. Co istotne, o miejscach pucharowych decydowały punkty zbierane w trakcie całego sezonu jeździeckiego.

Magdalena Kaim na koniu Camel uzyskała bardzo dobre przejazdy w konkursach LL60, LL80, LL90. Uzyskała 2 miejsce w konkursie LL90 z trafieniem w normę czasu oraz 9 miejsce w rankingu Towarzyskiego Pucharu Małopolski Rundy Srebrnej! Urszula Milewska na klaczy Łania uczestniczyła w konkursach L (100cm) i P (110cm) uzyskując rewelacyjne 3 miejce w konkursie zwykłym L.

Joanna Korabik na klaczy Czasza świetnie reprezentowała klub w konkursach LL60, LL70, LL80 i LL90 uzyskując 2 miejsce w konkursie zwykłym LL60 i 5 w konkursie zwykłym LL80. Zuzanna Kuc na klaczy Estera uczestniczyła w konkursach LL70, LL80, LL90 i L (100cm) uzyskując 4 miejsce w konkursie LL70 z trafieniem w normę czasu. Należy zaznaczyć, że ta para trenuje razem dopiero 2 tygodnie.

Wiktoria Styś i Oskar pokazali styl i klasę w konkursach LL70, LL80, L (100cm) uzyskując 2 miejsce w konkursie zwykłym LL80 oraz 2 miejsce w konkursie L (100 cm) finału rundy srebrnej co ostatecznie dało Wiktorii 3 miejsce w rankingu Towarzyskiego Pucharu Małopolski Rundy Srebrnej. Ponadto para ta zdała egzamin licencyjny, co daje Wiktorii tzw. uprawnienia III stopnia.

Julia Świerkosz i Milady reprezentowała klub w konkursach LL80, L i L1 uzyskując rewelacyjne 2 miejsce debiutując konkursie L1 (105cm). Para ta również zdała egzamin licencyjny, co daje Julii uprawnienia jeździeckie III stopnia. Joanna Szyndler na koniu Hamas uczestniczyła w konkursach LL80, LL90 i L (100cm) zaliczając bardzo ładne stylowo przejazdy. Ponadto para ta wywalczyła 5 miejsce w rankingu Towarzyskiego Pucharu Małopolski Rundy Złotej.

Marta Wypiór na kucu Glory świetnie walczyła w konkursach LL70, LL80, LL90 i L (100cm), wygrywając konkurs zwykły LL80, zajmując 6 miejsce w LL90 z trafieniem w normę czasu, 4 miejsce w konkursie dwufazowym L oraz 7 miejsce w dwufazowym konkursie finału Rundy Srebrnej. Ostatecznie Marta uplasowała się na 4 miejscu Towarzyskiego Pucharu Małopolski Rundy Srebrnej.

Piękna pogoda i świetne wyniki zawodniczek KJK Pod Żubrem Niepołomice są bardzo miłym zakończeniem sezonu letniego w skokach przez przeszkody i napawają uzasadnionym optymizmem na zbliżający się sezon halowy.

Tadeusz Czajka
KJK Pod Żubrem