Karate, góry, wycieczki, samoobrona, zumba, sauna, jacuzzi, spacery, rozrywki na śniegu, piękne widoki i dobra zabawa – tak w skrócie można podsumować zimowe ferie z Akademią Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

Klub zorganizował 3 obozy i rodzinny weekend w Starej Wsi. Z aktywnego wypoczynku skorzystało blisko 200 osób.

Ferie rozpoczęły się obozem w Ochotnicy Górnej. Do tej malowniczej miejscowości położonej u podnóża Gorców karatecy jeżdżą już od 15 lat. W dwóch turnusach – dla młodszych i starszych – uczestniczyło ponad 100 osób (28 stycznia-5 lutego).

Piękna górska sceneria i świeże powietrze sprawiały, że obozowicze sporo czasu spędzali na zewnątrz. Dzień wypełniały treningi karate, spacery po okolicy oraz zabawy na śniegu. Poprawienie techniki i sprawności fizycznej było ważnym, choć nie jedynym celem obozu. Sensei Paweł Janusz, wielokrotnie powtarzał, że zależy mu na tym, żeby obozowicze wynieśli z pobytu coś więcej. Opowiadał swoim podopiecznym jak być odpowiedzialnym i świadomym swoich działań, jak ważna jest uważność i perfekcja w ruchach. I to wszystko właśnie przekłada się na bycie dobrym karateką.

Na duże brawa zasługują najmłodsi, którzy podczas jednej z górskich wycieczek, doszli do wieży widokowej. Drogę w dużym śniegu torował im koń Baśka. Pokonali dystans 11 km (w obie strony). Trasa nie była łatwa, wiodła niemal cały czas pod górę.

Dodatkowymi atrakcjami był wyjazd na narty do Jaworek, na termy do Białki oraz tradycyjny kulig w saniach ciągniętych przez konie i ognisko na leśnej polanie.

Następnego dnia po powrocie z Ochotnicy Górnej rozpoczęła się półkolonia – kolejny, tym razem stacjonarny obóz. Karatecy spotykali się codziennie o 8 rano w Dojo Kraków Plaza, by aktywnie spędzić czas. Przez 5 dni (6-10 lutego) nie tylko trenowali karate, ale też korzystali z dodatkowych atrakcji – każdego dnia innych. Było aktywnie i ciekawie. Świadczyło o tym zadowolenie dzieci, które wracając do domu, nie mogły się doczekać kolejnego dnia. W parku trampolin karatecy próbowali coraz to odważniejszych akrobacji, wykonywali salta w tył i w przód. Na laserowym paintballu liczyła się celność, szybkość, ale i strategia. Z kolei ścianka wspinaczkowa była dobrym testem na siłę mięśni. Podczas gry w kręgle można było poćwiczyć precyzję rzutów, a w kinie nieco się zrelaksować.

Pod koniec ferii odbył się rodzinny weekend w Starej Wsi (10-12 lutego). Program wypełniły treningi karate, samoobrona, zumba, sauna, jacuzzi, relaks, spacery i zabawy na śniegu. W wyjeździe uczestniczyła grupa 70 karateków i sympatyków karate. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W zajęciach sportowych uczestniczyły całe rodziny. Były ćwiczenia ogólnorozwojowe, elementy karate, a także dużo zabaw angażujących dzieci i rodziców. Tradycyjnie też można było potańczyć zumbę. Równolegle w Dojo trwał kurs samoobrony, chętni mogli z niego skorzystać. A przez cały pobyt do dyspozycji pozostawały sauna i jacuzzi. Do spacerów zachęcała sprzyjająca pogoda i piękna okolica.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę podczas ferii i już dziś zapraszamy na wakacyjne obozy!

Więcej na www.karateniepolomice.pl.

Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Wydarzenia wsparła finansowo Gmina Niepołomice

Author: Joanna Musial