Szkoła Futbolu Staniątki zorganizowała II edycję halowego turnieju Bądź Następny. Najlepszym zespołem była Wisła Kraków.

Turniej Bądź Następny to dwudniowy turniej piłkarski, który w drugiej edycji zgromadził 24 zespoły piłkarskie w roczniku 2006 z Polski i Słowacji. Gminę Niepołomice reprezentowała drużyna gospodarzy, Szkoda Futbolu Staniątki oraz UKS Kazimierz – Niepołomicka Szkoła Futbolu.

W ciągu dwóch dni rywalizacji 21 oraz 22 stycznia podczas 1764 minut gry w Kłaju, Wieliczce i Niepołomicach 242 zawodników w 96 rozegranych meczach zdobyło aż 372 bramki.

Turniej był rozgrywany autorskim systemem stworzonym przez Szkołę Futbolu Staniątki. W pierwszym dniu zespoły rywalizowały systemem “każdy z każdym” w czterech ligach – angielskiej, włoskiej, niemieckiej i hiszpańskiej po 6 zespołów. Najlepsze dwie drużyny z każdej z lig awansowały do Ligi Mistrzów, zespoły z miejsca 3 i 4 trafiły do Ligi Europy, a drużyny które uplasowały się na miejscu 5 i 6 w drugim dniu walczyły o Puchar Polski.

Podsumowanie rywalizacji oraz rozdanie nagród odbyło się w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Gratuluję Szkole Futbolu Staniątki znakomitej organizacji turnieju. Od lat wykonujecie kawał dobrej roboty, a tak dobrze obsadzony turniej i wysoki poziom sportowy tej rywalizacji jest tego najlepszym podsumowaniem -mówił podczas wręczenia nagród burmistrz Roman Ptak.

Najlepsza drużyną została AP Wisła Kraków, która w finale pokonała Orbitę Bukowno. Zostały również rozdane nagrody indywidualne które trafiły do Adama Pieniądz (AP Wisła Kraków) za tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju, Macieja Pstrokońskiego (APN Piotrków Trybunalski) za Tytuł Najlepszego Bramkarza oraz Timotej Teplicka (MFK Dubnica) który został Królem Strzelców zdobywając 16 bramek.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Puchar Polski

 1. GÓRNIK WIELICZKA
 2. PROGRESS ANDRYCHÓW
 3. PIAST ŁAPANÓW
 4. NKP PODHALE NOWY TARG
 5. ESTILA DE ESPANA OCHOJNO
 6. GÓRNIK WIELICZKA II
 7. SZCZAKOWIANKA JAWORZNO
 8. BRONOWIANKA KRAKÓW

Liga Europy

 1. HAT TRICK KŁAJ
 2. SZKOŁA FUTBOLU STANIĄTKI
 3. VARSOVIA WARSZAWA
 4. AMP TIKI TAKA ŻYWIEC
 5. FABLOK CHRZANÓW
 6. APN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
 7. ELITA BRZESKO
 8. MFK DUBNICA

Liga Mistrzów

 1. MAM TALENT LIMANOWA
 2. IGLOOPOL DĘBICA
 3. UKS KAZIMIERZ NIEPOŁOMICE
 4. DUNAJEC NOWY SĄCZ
 5. AP WISŁA KRAKÓW 2007
 6. LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI
 7. ORBITA BUKOWNO
 8. AP WISŁA KRAKÓW