18 maja w Wojniczu odbył się Turniej Karate Kyokushin o Memoriał Pamięci Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

Turniej został zorganizowany przez Tarnowski Klub Shinkyokushin. Podczas oficjalnego otwarcia został odśpiewany hymn Polski, a także została przedstawiona historia Cichociemnych Spadochroniarzy. W memoriale zawodnicy rywalizowali w konkurencji kumite na zasadach semi contactu, czyli lekkiego kontaktu.

Startowało 160 zawodników i zawodniczek z 20 klubów.

Niepołomicki Klub reprezentowała 9-cio osobowa kadra: Karol Blicharski, Łucja Blicharska, Marcel Kaleta, Jan Dziki, Magda Dziki, Aleksander Solecki, Julia Pietras, Nadia Skowrońska i Justyna Krosta. Nasz Klub wywalczył 6 medali: 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

Na pierwszym miejscu podium po raz kolejny stanęła Łucja Blicharska rocznik 2011/2012 open tocząc finałową walkę z koleżanką z klubu Julią Pietras, która zdobyła drugie miejsce. Dziewczynki stoczyły dobry, emocjonujący pojedynek. Na najwyższym podium, stanęła także Justyna Krosta – rocznik 2002/2001 do 55 kg. Zwyciężyła wszystkie pojedynki w efektownym stylu, gdyż każda walka skończyła się przed czasem. Na drugim miejscu podium stanął Karol Blicharski w kategorii 2011/20012 do 30 kg. Karol stoczył trzy pojedynki, które były bardzo wyrównane. Podczas walk pokazał charakter. Srebrny medal zdobyła także Nadia Skowrońska rocznik 2009/2008 do 40 kg. Nadia stoczyła dwa pojedynki, wygrywając ze znaczną przewagą. Podczas walki finałowej zabrakło niewiele by odnieść sukces, gdyż walka była bardzo wyrównana, ale chwila nieuwagi i Nadia otrzymała uderzenie w głowę, co dało przewagę przeciwniczce i ostatecznie zwycięstwo. Na trzecim miejscu stanął Aleksander Solecki w kategorii 2011/2012 +35 kg. Stoczył trzy walki pierwszą zwyciężył po dogrywce jednogłośnie decyzją sędziów, druga walkę wygrał ze znaczną przewagą, a trzecią niestety przegrał. Magda Dziki, Marcel Kaleta i Jan Dziki niestety nic nie zdobyli. Jednak walki ich były nienajgorsze. Pokazali w nich dużo ambicji i zademonstrowali niezłą technikę. Jasiu może mówić o pechu, gdyż już w pierwszej walce trafił na bardzo dobrego zawodnika i musiał uznać jego wyższość.

Słowa uznania dla wszystkich zawodników, to Ich drugie zawody, a wypadli dobrze i mam powody być zadowolony. Z zawodów na zawody może być tylko lepie. Jestem o tym przekonany. Już niedługo kolejny turniej, gdzie będziemy mogli sprawdzić znowu swoje umiejętności.
Treningi kyokushin karate oraz boks odbywają się w budynku krytej pływalni, przy ulicy Korczaka 5. Dzięki czemu możemy systematycznie trenować i tym samym dążyć do upragnionych celów oraz zdobywać czołowe miejsca na turniejach. Dziękujemy również rodzicom, którzy podczas turnieju wspierali i dopingowali swoje pociechy.

trener
Wiesław Krosta