Dużo sportowych emocji, prezenty, medale i święty Mikołaj – to może oznaczać tylko jedno – Mikołajkowy Turniej w Karate Tradycyjnym. 9 grudnia niepołomicka Akademia Karate Tradycyjnego przeprowadziła zawody już po raz 14. z rzędu. Po raz pierwszy w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach.

Wystartowało 450 zawodników. Zdecydowaną większość stanowili karatecy AKT, trenujący w Dojo w Niepołomicach i Krakowie oraz w kilkunastu sekcjach klubu. Gościliśmy też zawodników z Ozorkowskiego KKT, Zgierskiego KKT, Dębickiej AKT oraz Rzeszowskiej AKT.

Zanim jednak rozpoczęliśmy zmagania, obejrzeliśmy kilka pokazów. Energiczny występ tańca w wykonaniu dzieci z grupy Junior Dance poprowadziła Katrin Kargbo. Dynamiczny pokaz karate zaprezentowali jedni z najbardziej utytułowanych zawodników AKT, medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. Po mocnym kitei, zobaczyliśmy kilka widowiskowych akcji obrony przed atakami.

Turniej był też okazją do przedstawienia najważniejszych wydarzeń i osiągnięć AKT w mijającym roku oraz do podsumowania wyników Ligi AKT. Po 4 turniejach, które przeprowadziliśmy w 2018 roku, wyłoniliśmy zwycięzców całej edycji. 22 zawodników otrzymało piątkowy puchar oraz bon o wartości 150 zł do wykorzystania na wszystkie aktywności klubu.

Zawody rozpoczęliśmy od najmłodszych stopni. Wszyscy karatecy z białymi pasami zaprezentowali się na głównej macie w formie pokazu. Sensei Paweł Janusz zagrzewał maluchy do występu. Na jego komendy wykonały energicznie najprostsze techniki karate. Wszystkiemu bacznie przyglądał się święty Mikołaj, który pogratulował maluchom wspaniałego pokazu i przyznał jednocześnie, że sam nabrał ochoty, by trenować karate! Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, maskotkę i paczkę ze słodkościami.

Posiadacze kolorowych pasów walczyli w systemie każdy z każdym. Pojedynki odbywały się na 5 matach i dzięki sprawnej organizacji zakończyliśmy je wyjątkowo szybko.

Brawa dla rodziców, którzy jak zwykle upiekli wiele pysznych ciast i słodkości. Mali zawodnicy mogli się nimi posilić po skończeniu swoich konkurencji.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Turnieju Mikołajkowego. Wierzymy, że kolejny raz była to wspaniała zabawa dla naszych milusińskich.

O oprawę fotograficzną turnieju zadbał Maciej Datka. Dziękujemy!

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.karate4you.pl.

Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Wydarzenie było dofinansowane ze środków Gminy Niepołomice