Czterokrotny wicemistrz Polski, GKS Katowice będzie niedzielnym rywalem piłkarzy Puszczy Niepołomice. Mecz z Gieksą 14 marca rozpocznie się o godzinie 18.00

Rozpromieniona zwycięstwem nad ligowym wiceliderem ŁKS-em Łódź, drużyna Puszczy Niepomice podejmie przy Kusocińskiego 2 znajdujący się w strefie spadkowej GKS Katowice. Goście przyjadą do Niepołomic z przysłowiowym nożem na gardle.

GKS Katowice jest w tym sezonie jednym z największych rozczarowań sezonu. Na 8 kolejek przed końcem trwającego sezonu Fortuna 1 ligi, Gieksa znajduje sięw strefie spadkowej tracąc 3 punkty do bezpiecznej póki co Bytovii Bytów.

Zdecydowanie na drugim biegunie znajdują się piłkarze Puszczy. Niedzielne zwycięstwo nad ŁKS-em pozwoliło niepołomickim Żubrom wrócić na 6 miejsce tabeli. Tylko kataklizm mógłby sprawić, że Puszcza w ostatnich tygodniach musiałaby martwić się o ligowy byt.

Piłkarze Puszczy w ostatnim meczu u siebie udowodnili, że warto ich wspierać z trybun. Efektowne zwycięstwo z Chrobrym Głogów 3-0 zdecydowanie poprawiło marsowe nastroje po porażce z Chojniczanką Chojnice.

GKS w tym roku zdobył tyle samo punktów co Puszcza, a do tego oba zwycięstwa w 2019 roku zanotował na obiektach rywali. Mecz z drużyną która by myśleć o pozostaniu w lidze musi to spotkanie wygrać za wszelką cenę zapowiada się pasjonująco.

Klub rozpoczął internetową przedsprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki, których ceny wahają się od 1 złotego do 12 złotych można kupić za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl

W dniu meczu, w niedzielę 14 kwietnia bilety w kasie przed stadionem będzie można kupić od godziny 16.00, a wiec na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania.