Niemal tysiąc osób pobiegło w Nidec IX Biegu w pogoni za żubrem, który odbył się w Niepołomicach 18 czerwca. W tym roku pogoda była wprost wymarzona do biegania – bez upałów i bez deszczu. Wszyscy szczęśliwie ukończyli zmagania.

Bieg główny tradycyjnie poprzedziły zawody biegowe dla dzieci. Maluchy rywalizowały w Ogrodach Królowej Bony na dystansie 100 m. Każde dziecko przed biegiem otrzymało numer startowy a na mecie medal. Starsi biegali już na dłuższych dystansach 300, 600 i 900 metrów – ulicami Zamkową i Parkową. Zawody dzieci, tak jak w ubiegłym roku, poprowadził Ilya Markov – mistrz świata i wicemistrz olimpijski w chodzie sportowym, trener grupy “Niepołomice Biegają”.

Bieg główny już od lat zaczyna się i kończy przy Zamku Królewskim w Niepołomicach. Stamtąd, kilka minut po godzinie 12.00, wyruszyło niemal tysiąc biegaczy. Do pokonania mieli dystans 8 bądź 15 kilometrów. Tłumy biegaczy przez kilka minut zawładnęły centrum miasta, by następnie wbiec do Puszczy Niepołomickiej, przez którą wiodła większość trasy.

Najszybciej na metę – po 25 minutach – dotarł Adam Czerwiński z Czasławia, startujący w biegu na 8 km. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Niepołomice na tym dystansie był ponownie Dariusz Kułynycz (29 minut). Bieg na 15 km pierwszy ukończył Robert Mic z naszego miasta partnerskiego Kuřim (Czechy). Zawodnik dotarł na metę po 51 minutach. Najszybszym mieszkańcem Gminy Niepołomice na tym dystansie był – kolejny rok z rzędu – Cezary Czapczyński z czasem 1 h.

Kolejne wrażenia i sportowe emocje za rok, na 10. jubileuszowym biegu, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe wynika na www.maratonypolskie.pl.