Od 9 do 15 lipca Niepołomicki Klub Kyokushin Karate wyruszył na kolejny obóz sportowo – rekreacyjny. 

Tym razem wybraliśmy malowniczą Niedzicę, znaną skądinąd z głośnego serialu dla dzieci z lat 70-dziesiątych: „Wakacje z duchami”. Liczne atrakcje i wspaniała atmosfera sprawiły, że uczestnicy obozu zapamiętają go na długi czas. Oczywiście poza zwiedzaniem, opalaniem, pływaniem w jeziorze i licznymi grami,  odbywały się też bardzo ciężkie codzienne treningi, na których można było poprawić swoje zdolności w walce i technikach kata.

Po przyjeździe  do ośrodka  i zakwaterowaniu korzystając z ładnej pogody udaliśmy się na krótkie zwiedzanie okolicy, a później plażowaliśmy do wieczora i mogliśmy się zrelaksować przed nadchodzącym tygodniem. Jednak po powrocie trenerzy zafundowali nam pierwszy trening, w którym wszyscy chętnie uczestniczyli. Drugiego dnia pobudka była dość wcześnie i zaraz po niej poranny rozruch, który rozpoczynał każdy następny dzień obozu, a starsza młodzież dodatkowo po  ćwiczeniach gimnastycznych miała możliwość biegania  pod dyktando Sempai Bartosza Weigela. Dzień jak co dzień rano biegaliśmy, a następnie odbywały się treningi Karate Kyokushin. Korzystając z tego, że Sempai Bartosz Weigel jest także czynnym zawodnikiem boksu, to w czasie treningów ćwiczyliśmy również techniki bokserskie z użyciem tarcz, skakanek itp. Dla odreagowania wieczorami mieliśmy zagwarantowane niezapomniane wrażenia typu: kręgle, bilard, tenis stołowy i wiele innych  świetlicowych atrakcji. W niektóre dni udawaliśmy się na basen lub  na boisko, gdzie graliśmy w piłkę nożną, siatkową czy koszykówką, a także w mini golfa.

Czwartego dnia pogoda nam dopisała, więc nasi trenerzy – Wiesław Krosta i Bartosz Weigel korzystając z tego, zafundowali  nam niezapomnianą atrakcję. Mianowicie, poszliśmy nad wodospad i wykonaliśmy pamiątkową sesję zdjęciową, która znajduję się na Naszym Facebooku:  „Niepołomice Klub Karate Kyokushin”.  Tego dnia nie koniec było atrakcji. Bowiem, wieczorem mogliśmy odreagować i zamiast treningów  zaszaleliśmy na dyskotece. Któregoś dnia, po treningu był czas na spacer i chwila na kupno pamiątek oraz  pamiątkowe zdjęcia. Po długim spacerze czas wolny spędziliśmy  w sali gier. Pod koniec obozu grafik zajęć stawał się  coraz bardziej napięty, ale dzięki dobrej organizacji wszystko udało się nam  zrealizować.   W przedostatni dzień udaliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy złapać trochę promieni słonecznych, a także korzystaliśmy z różnych atrakcji na wodzie jak np. kajaki, czy rowery wodne.  Jednak to nie był koniec programu na ten dzień. Po obiedzie czekała nas wyprawa na Trzy Korony. Wszyscy bez wyjątku dotarli na szczyt  i to zarówno starsi jak i najmłodsi uczestnicy obozu. Wieczorem czekało na nas ognisko, a na nim: smażenie kiełbasek, muzyka i taniec w deszczu –  coś wspaniałego!

Ostatniej nocy uczestnicy długo  siedzieli i rozmawiali w pokojach oraz rozpamiętywali obozowe przygody. Sądzili, że to wszystko co mogło się już wydarzyć. Natomiast skoro świt, obudził nas  Sensei i zaprosił na poranny rozruch na plaży. Chociaż  było zimno nikt nie narzekał i tak z uśmiechem na twarzy zaliczyliśmy niestety ostatni rozruch.  Po treningu odbyło się podsumowanie obozu i rozdanie pamiątkowych dyplomów. Były także podziękowania za opiekę dla rodziców, którzy pojechali z nami na obóz oraz podziękowania dla fotografa Piotra Gajoszka. Upamiętnił on na zdjęciach sporo pięknych, niezapomnianych zdarzeń, do których to będziemy mogli wracać.  Na koniec, w imieniu wszystkich obozowiczów składam podziękowania dla Sensei Wiesława Krosty i Sempai Bartosza Weigela za kreatywne treningi, pomysłowość i wspaniałą organizacje wolnego czasu.

Więcej informacji:
www.kyokushin-niepolomice.pl
Facebook: Niepołomice Klub Karate Kyokushin

 

Justyna Krosta