Kolejna edycja Turnieju Żubra zorganizowanego 20-22 kwietnia przez SALOS Staniątki już za nami.

W ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, SALOS Staniątki przeprowadził rozgrywki w piłkę siatkową dziewcząt rocznik 2007.

Idea prowadzonych systematycznie zajęć z piłki siatkowej i organizowanego turnieju jest tożsama z celami statutowymi stowarzyszenia. W myśl św. Jana Bosko „boisko żywe, szatan martwy” SALOS Staniątki krzewi takie postawy jak współzawodnictwo, zdrową rywalizację, wytrwałą pracę w docieraniu do celu, programowanie i weryfikacja osiągnięć, a także integralny rozwój osoby.

Turniej organizowany jest od ponad dziesięciu lat. Tym razem zebrał dzieci z całej Polski zgrupowane w 36 zespołów. Dziewczynki mogły zintegrować się grając w kręgle. Rozpoczęliśmy w piątek w Hotelu Niepołomice. W sobotę rozegrano pierwszą część meczy. W niedziele odbyły się finałowe rozgrywki i wręczenie nagród.

Gratulujemy wszystkim zespołom za otwartość i dobrą rywalizację. Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy na kolejny Turniej Żubra już na jesień!

Zapraszamy do obejrzenia materiału z wydarzenia. Film dostępny jest tutaj. 

ks. Paweł Kosowski SDB

Author: Joanna Musial