Kuba Krosta były zawodnik karate kyokushin udanie rozpoczął swoją przygodę z boksem.

Jakub Krosta po latach treningu karate postanowił spróbować swoich sił w boksie. W karate często stawał na najwyższym podium w kumite czyli rzeczywistej walce z przeciwnikiem. Po kilku latach treningów karate kyokushin i udziału w zawodach postanowił sobie zrobić przerwę w treningach. Po rocznym odpoczynku od zajęć zmienił dyscyplinę sportu na boks, który uprawia od trzech lat w klubie Górnik Wieliczka.

Po trzech miesiącach treningu trenerzy widząc w nim duży potencjał zgłosili jego kandydaturę do turnieju juniorów w Mistrzostwach Polski w boksie. Niestety, sukcesu nie odniósł. Zabrakło mu obycia w ringu oraz doświadczenia, tak potrzebna w tego typu rywalizacji. Mimo to technikę jego walki zauważyli jednak działacze sportowi, którzy określili jako dobrze zapowiadającego się zawodnika.

Kolejne zawody i ciężkie treningi zaczęły przynosić sukcesy. Następne walki wygrywał lub były one bardzo wyrównane i to z dobrymi pięściarzami. Kuba w swojej karierze kilkakrotnie został najlepszym kadetem w swojej kategorii wagowej. Po rocznej przerwie od startów Kuba próbuje swoich sił w kategorii aż o 12 kilo wyższej, co jest naprawdę dużym wyzwaniem. Ostatnio na międzynarodowym turnieju w Boguchwale, stoczył walkę z bardzo dobrym i wymagającym zawodnikiem, którą wygrał jednogłośnie na punkty.

Jego walka została uznana jako jedna z lepszych w całym turnieju. Aktualnie, Kuba jako zawodnik trenuje w dwóch klubach: Górniku Wieliczka i w Niepołomickim Klubie Karate Kyokushin, w którym również może rozwijać się boksersko, gdzie prowadzący klub Sensei Wiesław Krosta ma za sobą wiele profesjonalnych treningów w boksie. W treningach także pomaga utytułowany zawodnik w boksie były wicemistrz Polski w boksie Jacek Ziobro.

W połowie lutego b.r. czeka Kubę kolejne wyzwanie – będzie brał udział w Mistrzostwach Małopolski w boksie.

Trzymamy kciuki!

 

Justyna Krosta
NKKK