1 października na amatorów kolarstwa po raz kolejny czeka Szybka Dycha, czyli indywidualna jazda na czas. Zawodnicy zmierzą się na niemal 10-kilometrowej trasie zwanej Żubrostradą w Puszczy Niepołomickiej.

Na starcie Szybkiej Dychy, rozgrywanej jesienią zeszłego roku, stanęło 136 osób. Byli wśród nich zarówno ci, którzy jazdę na rowerze traktują rekreacyjnie, jak i kolarze, którzy siedząc na siodełku nie uznają kompromisów i dzięki ciężkim treningom osiągają wyniki zbliżone do zawodowców.

Jednak wszystkim, bez względu na cel startu i poziom sportowy, towarzyszył dobry nastrój i wzajemny szacunek. Z uwagi na charakter tej dyscypliny, w której równie emocjonujące jak sama jazda jest wspólne porównywanie wyników osiągniętych przez innych startujących, wydarzenie nabrało niemal rodzinnego charakteru.

Tak samo jak poprzednio, startujemy przy szlabanie w Zabierzowie Bocheńskim, obok leśniczówki Hysne – o godzinie 10.15. Stamtąd pojedziemy w kierunku Mikluszowic, gdzie zlokalizowana będzie meta.

Biuro zawodów czynne będzie w dniu imprezy – w godz. 7.30-9.30, w Bobrowym Rozlewisku w Zabierzowie Bocheńskim.

Organizatorzy zapewniają, że bezpieczeństwo i dobra atmosfera to ich priorytety. Dlatego wyścig odbędzie się na zamkniętej dla ruchu drodze asfaltowej, zabezpieczonej przed wtargnięciem osób postronnych.

Kolarzy czekają zmagania na przepięknej, płaskiej jak stół drodze asfaltowej, biegnącej przez teren Puszczy Niepołomickiej.

Z uwagi na kameralny charakter zawodów, liczba startujących jest ograniczona.

Koszt uczestnictwa – do 28 września – wynosi 30 złotych. W przypadku płatności w dniu zawodów koszt wynosi 50 zł.

Zapisy na stronie firmy Chronotex www.chronotex.pl/opis-zawodow

Więcej informacji na www.facebook.com/wyscigrowerowy.

Imprezę organizuje firma ProActive Sports wspólnie z Nadleśnictwem Niepołomice, Miastem i Gminą Niepołomice oraz Gminą Drwinia.