W niedzielę 7 października na pasjonatów kolarstwa czeka prawdziwa gratka – wyścig kolarski w Niepołomicach firmowany przez Tomasza Marczyńskiego – mistrza Polski, zawodnika profesjonalnej grupy Lotto Soudal.

To pierwsza edycja tej imprezy w naszym mieście. Można wystartować na dwóch dystansach 37 i 112 km. Wyścig rusza o godz. 11.11 spod Zamku Królewskiego. Następnie kolarze wjeżdżają na Drogę Królewską i jadą do Puszczy Niepołomickiej. Tam mają do przejechania 25-kilometrową rundę. Na dystansie długim uczestnicy pokonają ją cztery razy, na krótkim – raz.

Jak zapewniają pomysłodawcy Wyścig będzie imprezą, która połączy w sobie walkę, dobrą zabawę, ale także niepowtarzalny klimat i piękno Puszczy Niepołomickiej. Przebieg trasy zaplanowano tak, aby oprócz gładkich asfaltów można było znaleźć także fragmenty poprowadzone idealnymi szutrami. Wszystko to pozwoli z jednej strony zmierzyć swój czas na wybranych odcinkach, a z drugiej poczuć klimat kolarskiego święta.

Wyścig zakończy wspólna impreza w Zamku Królewskim. Uczestnicy będą mogli pożegnać sezon 2018 bawiąc się w jednej z letnich siedzib Królów Polski.

„Całe swoje doświadczenie łączę w imprezie kolarskiej, jakiej wcześniej nie znaliście. Moje ulubione szosy i szutry, smak rywalizacji na dwóch dystansach w zaskakującej formule, zapach najlepszej włoskiej kawy i klimat kolarskiego święta na mecie – nie ma lepszego sposobu na podsumowanie sezonu. Hasta luego!” – zapewnia Tomasz Marczyński.

Program imprezy:
8.00-10.30 odbiór numerów, pakietów startowych i zapisy w biurze zawodów (ul. Zamkowa 2, Niepołomice)
10.30 otwarcie sektorów startowych i wejście do sektorów
11.11 start honorowy i przejazd zwartą kolumną do startu ostrego mieszczącego się za skrzyżowaniem ulic Grzybowej i Droga Królewska w Niepołomicach
około 11.20 start dystansu długiego (z zatrzymania)
około 11.30 start dystansu krótkiego (z zatrzymania)
15.00 zamknięcie trasy wyścigu
16.00 rozpoczęcie dekoracji na poszczególnych dystansach i w poszczególnych kategoriach.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Wyścigu.