15 września 2019 w Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach odbył się Regionalny Puchar Polski w wspinaczce sportowej, czyli zawody Solna Ściana.

Zawody w tym roku miały dodatkową rangę Mistrzostw Województwa Małopolskiego. Do rywalizacji stawiło się ponad 100 zawodników w czterech kategoriach pucharowych od dzieci młodszych do juniorów młodszych oraz dodatkowej „skrzaty” dla najmłodszych uczestników. Większość stanowili mieszkańcy województwa małopolskiego, ale pojawiła się też silna ekipa z Kielc, która zdominowała rywalizację w najstarszej kategorii. Najwięcej reprezentantów wystawiły kluby i ośrodki wspinaczkowe: Sekcja Wspinaczkowa UKS Lider Avatar Centrala Ruchu oraz Świętokrzyski Klub Alpinistyczny.

Mając za partnera Polski Związek Alpinizmu oraz dzięki Przewodniczącemu Komisji Wspinaczki Sportowej, Arkadiuszowi Kamińskiemu, udało się uzyskać dostęp do najlepszych chwytów, paczek i struktur jakie są w posiadaniu Związku. Dzięki czemu możliwości układania dróg wspinaczkowych były o wiele lepsze niż latach ubiegłych. Co w połączeniu z pracą konstruktorów (Piotr Tabor oraz Tomasz Piąstka) zaowocowało powstaniem ciekawych i wymagających linii, które z powodzeniem wyłoniły zwycięzców poszczególnych kategoriach.

Głównym partnerem zawodów byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki Polski Związek Alpinizmu Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. NSSA i Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder oraz firma Techniq.

Wydarzenie wsparła finansowo Gmina Niepołomice.

Przedstawiamy listę finalistów z naszego Powiatu
Julia Czopik – UKS LIDER z Sierczy
Robert Jarosz UKS LIDER Z Sierczy
Filip Lewandowski z UKS LIDER
Zuzanna Luby z Niepołomic
Lilianna Luby z Niepołomic
Weronika Bogunia UKS Lider z Sierczy
Julia Jarosz z UKS Lider z Sierczy
Jakub Smoszna z UKS Lider z Sierczy
Olaf Lewandowski z UKS Lider
Milena Gach z Uks Lider

fot. Maciej Filipiak