Poprawiono dn.: 23 października 2017

Puchar Europy Dzieci i I Klubowe Mistrzostwa Europy zakończyły się dla niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego wynikiem 33 medali! Klub ponownie zdominował podium. Zawodnicy przywieźli 13 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych krążków oraz 11 czwartych miejsc (29 wywalczyły dzieci, 4 zdobyli starsi podczas klubowych mistrzostw). Zawody rozegrano 21 i 22 października w lubelskiej Hali Globus.

V Puchar Europy Dzieci zgromadził 600 zawodników z kilku państw. Dla najmłodszych reprezentantów Akademii była to najważniejsza impreza tego roku. Spisali się świetnie. Polska od dawna wiedzie prym w Europie. Jednak coraz lepiej wypadają też dzieci z innych krajów, dlatego poziom zawodów był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że karatecy AKT zdobyli podczas Pucharu najwięcej medali. Nie było klubu z Polski, ani z zagranicy, który osiągnąłby lepszy wynik.

Młodzi zawodnicy na ten sukces ciężko pracowali przez ostatnie kilka tygodni. Szlifowali formę z senseiami Michałem Januszem i Pawłem Januszem. Od poniedziałku do niedzieli po kilka godzin dziennie. To zwycięstwo to zasługa nie tylko ciężkiej pracy zawodników, profesjonalnej opieki trenerskiej, ale też dużego zaangażowania rodziców, którzy poświęcili wiele czasu w tygodniu i w weekendy, by dowozić dzieci na treningi.

Na tym nie koniec udanych startów AKT. Zmaganiom dzieci w Lublinie towarzyszyły Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-Do. Pierwszy raz zorganizowano zawody w klubowej formule. Ekipa AKT zdobyła 4 medale i 1 czwarte miejsce.

Złoto wywalczyły nasze żeńskie i męskie drużyny kata: Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał oraz Paweł Janusz, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk. Dodatkowo, złoto w kumite wywalczyła drużyna kumite: Dawid Wnęk, Kacper Dumieński i Jan Bednarz, a brąz: Wiktor Staszak, Paweł Tomasik i Konrad Irzyk.

Czwarte miejsce w kata zajęła druga ekipa kata: Paweł Tomasik, Dawid Wnęk i Kacper Dumieński.

Klubowe mistrzostwa rozegrano tylko w konkurencjach drużynowych. Były to pierwsze tego typu zawody. Organizatorzy mają nadzieję, że na stałe zagoszczą w kalendarzu europejskich rozgrywek. Kolejna edycja planowana jest na marzec przyszłego roku w Belgradzie.

Dla zawodników AKT był to dobry sprawdzian przed listopadowymi Mistrzostwami Europy w Rumunii. Zostali bowiem powołani przez Polski Związek Karate Tradycyjnego do reprezentowania kraju na tych – najważniejszych w tym roku – zawodach.