Zawodnicy badmintona MKS Spartakus Niepołomice wzięli udział w ogólnopolskim turnieju w Szczucinie. Wystartowali w czterech kategoriach: dzieci, żaków, młodzika młodszego i młodzika.

Badmintoniści i tym razem nie zawiedli, w szczególności w kategorii młodzika, gdzie udało nam się zdobyć aż 4 medale. W grze pojedynczej na trzecim stopniu podium stanęli Kinga Kura oraz Paweł Mucha. W grze podwójnej dziewczęta Kinga Kura i Weronika Kapała zdobyły trzecie miejsce. Najwyżej, na drugiej pozycji, uplasowała się nasza para mieszana Kinga Kura i Paweł Mucha.
W kategorii dzieci nie zawiodła nasza faworytka Ania Bobowski zdobywając drugie miejsce! Bardzo dzielnie walczył Hubert Janczyk, ale tym razem nie udało się zdobyć medalu. Trenerzy podkreślali również bardzo dobrą grę Oli Gwóźdź. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom udanego początku sezonu.

MKS Spartakus Niepołomice wystąpili na turnieju w składzie: dzieci: Anna Bobowski, Jakub Ferens, Hubert Janczyk; żacy: Zosia Czapczyńska, Adam Burda; młodzik młodszy: Maciej Nawrocki, Maciej Gałan, Aleksandra Gwóźdź; młodzik: Paweł Mucha, Krzysztof Omilianowski, Jakub Augustynek, Wiktoria Frąś, Weronika Kapała, Kinga Kura. Opiekę trenerską sprawowali Robert Fraś oraz Dariusz Janik.

Marek Burda
MKS Spartakus Niepołomice

Author: Joanna Musial