Poprawiono dn.: 1 marca 2019

16 lutego w Wojniczu odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U-21 i Mistrzostw Świata w kat. OPEN w karate Shinkyokushin, a także ogólnopolski turniej karate Shinkyokushin U-18.

Zawody w których naszą gminę reprezentowało dwoje zawodników, Justyna i Jakub Krosta odbywały się w formule kumite full-contact.
Justyna Krosta zdobyła I miejsce w kategorii U-18 w kumite do 55 kilogramów. Pierwszą walkę zwyciężyła przed czasem, drugą natomiast wygrała jednogłośnie po zaciętej dogrywce. Justyna zdobyła również tytuł najlepszej zawodniczki.

Na drugim miejscu podium uplasował się Kuba Krosta w kategorii kumite U-21 do 65 kilogramów. Finałową walkę przegrał po wyrównanej dogrywce z doświadczonym zawodnikiem, jednak stoczył naprawdę mocny i zacięty pojedynek. Warto wspomnieć, że były to pierwsze zawody Kuby po 6 latach przerwy w tej dyscyplinie. Wcześniej startował  w boksie czy K-1, a mimo tak dużej przerwy poradził sobie naprawdę znakomicie, dał z siebie wszystko i postawił wysoko poprzeczkę swojemu przeciwnikowi. Niestety nie udało mu się zakwalifikować na mistrzostwa Europy, gdyż kwalifikował tylko zwycięzca.

Podsumowując turniej uważamy za bardzo udany.

Słowa podziękowania kierujemy w stronę trenera Wiesława, który przygotował zawodników do turnieju, a na zawodach wspierał, sekundował i udzielał ostatnich cennych wskazówek.

Dziękujemy również kibicom, którzy pojechali z Nami na turniej i dopingowali zawodników.