Podczas halowych zawodów dzieci i młodzieży w Michałowicach w jeździe konnej, bardo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KJK pod Żubrem.

Za jeźdźcami pierwsze w tym sezonie zawody rangi ogólnopolskiej. Prócz zwycięstw, te zawody były szczególnie ważne dla debiutujących par: Magdalena Kaim na Bakłaju i Daria Pietrzak na Sonacie W – debiut jak najbardziej udany, pierwsze wygrane, wiele czystych przejazdów i bardzo wysokie oceny w jeździe na styl.

Dodatkowo obie pary zdały licencję i zapewne kolejne zawody zaczną już od wyższych parkurów. Licencję zdała również Zuzanna Kuc na Esterze z rewelacyjnym wynikiem 1,5 pkt. – zajmując 1 miejsce w tym konkursie. Dodatkowo Julia i Milady pokazały bardzo dynamiczny i płynny przejazd w konkursie dwufazowym P plasując się na 5 pozycji.

W niedzielnych finałach nasze kucyki fantastycznie pojechały rozgrywkę i wróciły do domu z pucharami: Marta i Glory – 1 miejsce oraz Dasza i Miłek Pony Sport – 3 miejsce.

To co było chyba największym sukcesem tego wyjazdu to fakt, że nasze zawodniczki znane z waleczności pokazały bardzo wysoki poziom w jeździe na styl – wszystkie uzyskały oceny poniżej 3,5 pkt., za co ogromne podziękowania dla trenerów Olega Badałowa (skoki) i Gali Badałowej (ujeżdżenie).
Za niecałe 2 tygodnie jedziemy na HZODiM do Leszna, żeby jak najlepiej przygotować się do Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży, który już pierwszych dniach kwietnia.

Wyniki poszczególnych zawodników:

Marta Wypiór i Glory
1 miejsce – konkurs na styl jeźdźca 80 cm
3 miejsce /ex aequo/ – konkurs na styl jeźdźca 90 cm
3 miejsce – konkurs dwufazowy 90 cm
3 miejsce – konkurs dwufazowy 100 cm
1 miejsce – Finał kucy grupy C 95 cm

Daria Pietrzak i Miłek Pony Sport
2 x 3 miejsce – konkurs na styl jeźdźca 90 cm
2 miejsce – konkurs dwufazowy 90 cm
3 miejsce – Finał kucy grupy C 95 cm

Julia Świerkosz i Milady
1 miejsce – konkurs dokładności L
5 miejsce – konkurs dwufazowy P

Zuzia Kuc
1 miejsce – konkurs na styl jeźdźca L

Magdalena Kaim
1 miejsce – konkurs dokładności L

Daria Pietrzak i Sonata W
1 miejsce – konkurs dokładności L

 

Author: Marek Bartoszek