W niedzielę 10 czerwca w Nowym Targu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin.       

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników. Niepołomicki klub reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek.

Wielu z nich pierwszy raz uczestniczyło w takiej imprezie. Kadrę NKKK stanowili: Justyna Krosta, Aleksandra Pieprzyca, Kacper Krawczyk, Łukasz Fryca, Julia Cenda, Maksymilian Chytroś, Anna Liszkiewicz, Łucja Blicharska, Karol Blicharski, Krzysztof Gajoch, Kamil Gajoch, Marcel Kaleta, Julia Stanecka i Pietras Julia.

Tym razem najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Pieprzyca zajmując 2 pierwsze miejsca w kategorii kata 2004/2003 oraz w kategorii kumite 2004/2003 do 50 kg. Pierwszą walkę wygrała w dobrym stylu przez Wazaari, drugą zaś zwyciężyła przez znaczną przewagę. Pierwsze miejsce również w kategorii kata zajął Kacper Krawczyk 2005/2006. Natomiast w kumite zajął trzecie miejsce.

Drugie miejsca zajęła Justyna Krosta w kategorii kata 2002 i seniorzy oraz w kumite 2002/2000 open – bez podziału na kategorie wagowe. Pierwszą walkę wygrała w bardzo dobrym stylu. Następna walka była bardzo wyrównana. Niestety po zaciętej dogrywce przegrała z zawodniczką zdecydowanie cięższą od siebie. Łukasz Fryca również zdobył 2 medale. Miejsce trzecie w kategorii kata 2004/2003. Natomiast w kumite 2004/2003 do 60kg zajął drugie miejsce – pierwszą walkę zdecydowanie wygrał przez Wazaari, a drugą również zwyciężył. Natomiast w trzeciej przegrał po zaciętym pojedynku.

Równie dobrze spisali się Nasi młodzi zawodnicy. Pierwsze miejsca zajęli: Maksymilian Chytroś w kategorii kumite 2010 /2007, który wszystkie walki zwyciężył bez żadnych wątpliwości  i Łucja Blicharska w kategorii kumite do 201, gdzie każdą swoją walkę wygrywała zdecydowanie. Jest to już Jej drugi medal! Marcel Kaleta w kategorii kumite do 2011r. również wygrywał swoją kategorię zaznaczając dużą przewagę w każdej walce. Na drugim miejscu stanęła Julia Pietras w kategorii kumite do 2011r. Na trzecim miejscu podium stanęli: Kamil Gajoch w kategorii kumite do 2011r, Krzysztof Gajoch w kategorii kata 2005 /2006 oraz Anna Liszkiewicz w kategorii kumite do 2007.

Wspaniale spisał się Nasz najmłodszy zawodnik Karol Blicharski w kategorii kumite do 2011r., który to pierwszą walkę wygrał zdecydowanie, a drugą przegrał z ubiegłorocznym finalistą.

Podsumowując zawody zaliczamy do udanych. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za odniesione sukcesy. Ostatecznie NKKK uplasował się drużynowo na IV miejscu z małą stratą do trzeciego miejsca na podium.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który przygotował Nas do turnieju. Na zawodach pełnił rolę sędziego, a poziom Jego sędziowania był dobrze oceniany przez kibiców.  Maciej Krawczyk pełniący jak zwykle rolę fotografa utrwalił na „kliszy” wspomniane zawody. Za co dziękujemy.

Przejazd na zawody dofinansowała Gmina Niepołomice.

 

Więcej na:
Facebooku – Niepołomicki Klub Karate Kyokushin

www.kyokushin-niepolomice.pl

NKKK

Justyna Krosta