Puszcza Niepołomice wraca do rywalizacji po letniej przerwie. Przed Żubrami trzeci z kolei sezon na zapleczu Ekstraklasy.

Drużyna z Kusocińskiego 2 na dobre zadomowiła się w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. Dobra gra w ubiegłym sezonie pozwoliła nie tylko na spokojne osiągnięcie miejsca w środku ligowej tabeli, ale także na spokojne przygotowanie się do nowych wyzwań.

Niewątpliwym sukcesem niepołomickich działaczy jest utrzymanie najważniejszych piłkarzy. Oprócz wcześniej planowanego powrotu do Lecha Miłosza Mleczko, żaden z pozostałych kluczowych zawodników nie zamienił Puszczy na inny klub.

Roszady w kadrze

O miejsce w bramce w nowym sezonie powalczy dwóch młodzieżowców szlifujących swój talent w Holandii. Karol Niemczycki, młodzieżowy reprezentant Polski z NAD Breda został wypożyczony na najbliższy rok, a dwuletni kontrakt z klubem podpisał 19-letni Mateusz Górski, który ostatnie lata spędził Ajaksie Amsterdam, zespole posiadającym jedną z najlepszych akademii piłkarskich na świecie.

Spośród zawodników linii obrony barwy klubowe zmienił Jakub Zagórski. Piłkarz, który wiosną epizodycznie pojawiał się na murawie przeszedł do Górnika Łęczna.

Spore wzmocnienia widać na kluczowych pozycjach w ofensywie. W linii pomocy rywalizację będą starali się podnieść dwaj wypożyczeni piłkarze: Jakub Serafin grający dotąd w Cracovii i młody zawodnik Legii Warszawa, grający ostatnio w Siarce Tarnobrzeg, Maksymilian Sitek.

Aż dwóch nowych kolegów w walce o skład w ataku będzie miał Marcin Orłowski. Osamotniony dotąd napastnik Żubrów będzie rywalizował z Portugalczykiem Jose Embalo i Ukraińcem Mykytą Wowczenko.

Puszcza ligowy sezon rozpocznie już w najbliższy weekend przy K2. Pierwszym rywalem Żubrów będzie GKS Jastrzębie. Beniaminek ubiegłego sezonu, w poprzednich rozgrywkach dwukrotnie przegrywał pojedynki z Puszczą.

Nowa jakość dopingu

Wszystko wskazuje na to, że na Stadionie Miejskim w Niepołomicach możemy się również spodziewać dodatkowych zmian. W lecie zawiązała się zorganizowana grupa kibiców, której celem jest podniesienie jakości dopingu na niepołomickim stadionie. To z pewnością nie tylko uatrakcyjni odbiór wydarzeń na murawie, ale również będzie dodatkowym bodźcem mobilizującym dla zawodników.

Podobnie jak w poprzednich latach klub przygotował dla swoich kibiców możliwość zakupu karnetów. Podczas jednej wizyty przy Kusocińskiego można się zaopatrzyć w wejściówkę uprawniającą do obejrzenia wszystkich meczów Żubrów rozgrywanych w nadchodzącej jesieni na K2. Co więcej zakupiony karnet wiąże się z obejrzeniem dwóch spotkań bez dodatkowych kosztów.

Od nowego sezonu klub wprowadził nowy cennik, rozróżniając ceny biletów na trybunę krytą i otwartą.

Pierwsza okazja do zobaczenia w akcji piłkarzy Puszczy już w najbliższą sobotę 27 lipca. Mecz z GKS-em Jastrzębie rozpocznie się o godzinie 19:00.