W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada będziemy obchodzić w naszej gminie na różne sposoby. Zapraszamy do wspólnego świętowania – organizacje i instytucje z gminy Niepołomice zaplanowały z okazji Narodowego Święta Niepodległości wiele aktywności.

Uroczystości pod pomnikiem w Niepołomicach
Oficjalne uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Niepołomicach. Po mszy przez centrum miasta przejdzie tradycyjny pochód złożony z pocztów sztandarowych szkół i organizacji gminnych oraz uczestników uroczystości. Około 14.15 pod pomnikiem w Parku Miejskim złożymy kwiaty, odśpiewamy hymn Polski, wysłuchamy mini koncertu melodii patriotycznej. Więcej informacji tutaj.

Wspólne śpiewanie hymnu w Staniątkach
O godz. 12.00 spotkamy się w parku przy Kościele św. Wojciecha w Staniątkach na wspólne śpiewanie. Połączmy siły i wspólnie odśpiewajmy hymn dla Niepodległej! Więcej informacji tutaj.

Biało-czerwony bieg Niepodległości w Puszczy Niepołomickiej
O godz. 12.30 zapraszamy do Puszczy Niepołomickiej na Bieg Niepodległości do Niepołomic. Bieg ma charakter towarzyski w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Więcej informacji tutaj.

Wieczorek patriotyczny w Zagórzu
Mieszkańcy Zagórza i okolic zachęcają do wspólnego świętowania w Zagórzu. Zbiórka o godz. 15.00 przy szkole podstawowej, pod tablicą pamiątkową J. Piłsudskiego. W programie wspólnych uroczystości znajduje się m.in.: uroczysta msza święta w sali Domu Kultury, program artystyczny, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, biesiada patriotyczna. Więcej informacji tutaj.

Wieczornica Patriotyczna w kościele na Jazach
O godzinie 18.00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej na Jazach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbędzie się uroczysta wieczornica patriotyczna „Droga do wolności wiodła przez Niepołomice. Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny, który przybliży historię Niepołomic w latach 1910-1918. Wieczór uświetnią pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru składającego się z uczniów szkoły Sue Ryder, członków chóru Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej oraz zespołu SueOrchestra. Więcej informacji tutaj.

Koncert jazzowy w Niepołomicach
O godz. 19.00 zapraszamy na artystyczną część obchodów. W Sali Akustycznej Zamku Królewskiego miłośnicy jazzu będą mieć okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu Kuba Stankiewicz Trio. Więcej informacji tutaj.

Wystawa w zamku
W salach I piętra Zamku Królewskiego Muzeum Niepołomickie zorganizowało nową wystawę pt. Niepodległa w Niepołomicach. Jest to kolejne z tematycznych rozwinięć dobrze już znanej wystawy stałej pt. Niepołomice. Miasto, czas i ludzie. Więcej informacji tutaj. 

Jeśli zaplanowaliście coś na 11 listopada i nie ma tego w naszym zestawieniu, zachęcamy do podzielenia się informacją. Chętnie ją zamieścimy. Prosimy o podsyłanie informacji na adres promocja@niepolomice.eu.