Zapraszamy na święto naszego miasta, które odbędzie się w dniach 2-4 czerwca! Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji.

W piątek 2 czerwca podczas otwarcia na Zamku Królewskim w Niepołomicach wystąpi Mateusz Ziółko. W 2013 roku Ziółko zwyciężył w III edycji programu The Voice of Poland. W październiku 2015 roku wspólnie z Liberem, nagrał utwór 7 rzeczy, który szybko został uznany za jeden z najlepszych utworów według największych stacji radiowych w Polsce. Rok później światło dzienne ujrzał singiel W płomieniach zapowiadający debiutancką płytę, a niedługo później kolejny duet tym razem z Sylwią Grzeszczak o nazwie Bezdroża. Mateusz aktualnie promuje swój debiutancki album Na nowo.

W sobotę odbędą się największe koncerty plenerowe na parkurze za Zamkiem Królewskim. W ramach Letniej Sceny Eski zobaczymy w Niepołomicach Monikę Lewczuk i Sarsę.

Monika Lewczuk w 2016 roku zadebiutowała na rynku fonograficznym albumem #1. Z płyty pochodzą single: Tam tam, który uzyskał w Polsce status złotej płyty, oraz Zabiorę cię stąd, certyfikowany w Polsce podwójną platyną. Artystka otrzymała również nominację do nagród Eska Music Awards 2016 w kategorii: Najlepszy radiowy debiut.

Sarsa, a właściwie Marta Markiewicz to kompozytorka, autorka tekstów, która gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Zadebiutowała w 2015 roku albumem studyjnym Zapomnij mi, który zajął 2. miejsce na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskał status platynowej płyty. Utwór Naucz Mnie zdobył Diamentową Płytę, wyróżnienie Cyfrowa Piosenka Roku oraz Radiowy Przebój Roku! Sarsa zdobyła SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Na rozgrzewkę przed Letnią Sceną Eski zapraszamy do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa na koncert The Leszky , najzgodniejszych uczestników warsztatów artystycznych prowadzonych przez MCDiS w natarciu.

Po koncertach na Parkurze całonocną zabawą w parku kierować będzie zespół Royal Band.
W niedzielę serdecznie zapraszamy Państwa na wieczorne przedstawienie Gdybym był bogaty Franciszka Makucha. Na zakończenie Dni Niepołomic, po losowaniu cegiełek zapraszamy koneserów bardziej roztańczonej części sceny muzycznej. W Parku Miejskim wystąpi zespół Veegas. To grupa reprezentująca muzykę taneczną/dance/disco, której założycielem jest wokalista Adrian Rybczyński. Największe hity grupy to: Plastikowa Biedronka, Miękki Koc, Bukiet Róż, Będzie Pompa, Piwo Paliwo

Może mniej artystyczne, ale nie mniej wyczekiwane będą tradycyjne szaleństwa na wesołym miasteczku. Znany i sprawdzony LunaPark z Czech znajdzie się przy kościele i zachwycać będzie nie tylko najmłodszych swoimi atrakcjami. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i każdy zainteresowany będzie mógł świetnie się bawić na karuzelach, kolejkach i innych urządzeniach. Wiemy, że co roku jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych punktów programu Dni Niepołomic.