7 lutego niepełnosprawni mieszkańcy naszej gminy po raz kolejny bawili się na balu karnawałowym w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Jak co roku, spotkaliśmy się z przyjaciółmi z sąsiadujących gmin. Osoby niepełnosprawne z niecierpliwością czekają na te spotkania i z wielką radością przybywają, by dać się ponieść tańcom i zabawie.

O oprawę muzyczną zadbał, niezawodny od lat, zespół LESTER. W tym roku tradycyjnie królowała piosenka na życzenie, dedykacjom nie było końca.

W przerwach mogliśmy ochłonąć przy pysznym obiedzie serwowanym przez kuchnię Zamku Królewskiego. Jak na koniec karnawału przystało, zjedliśmy też pączki i faworki.

Frekwencja dopisała, w imprezie wzięli udział: uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Niepołomic, Gruszek i Tomaszkowic, niewidomi podopieczni Domu Chleba w Niepołomicach, dzieci ze stowarzyszeń „Dziecięce Marzenia” oraz „Bądźmy razem” , a także mieszkańcy Domu Pomocy w Staniątkach.

Na balu gościli też: burmistrz Roman Ptak, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Niepołomicach Ewa Krzysica, Teresa Pieprzyca oraz Piotr Nowak.

Całość imprezy sfinansowała Gmina Niepołomice.

Składamy podziękowania na ręce burmistrza Romana Ptaka za to, że kolejny rok nas serdecznie ugościł i  mogliśmy się wspaniale bawić się razem z naszymi przyjaciółmi.

Anna Morton