W sobotę 31 sierpnia 2019 roku zapraszamy na Dożynki Gminne. Impreza odbędzie się już po raz szósty, tym razem w Niepołomicach-Podgrabiu, przy jednostce OSP.

Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie korowód dożynkowy. Następnie na placu przy jednostce OSP odbędzie się polowa msza święta w intencji rolników i mieszkańców. Będziemy też święcić wieńce dożynkowe, a także dziękować rolnikom za ich ciężką pracę. Nie zabraknie tradycyjnych obrzędów dożynkowych.

Jak co roku, przedstawiciele sołectw pochwalą się specjalnie zrobionymi na tę okazję wieńcami i chlebem pieczonym z tegorocznych zbiorów. Będzie też można skosztować rozmaitych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Obejrzymy też występ Zespołu Śpiewaczego „Melodia”. A po części artystycznej rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem muzycznym Alternatywa, która potrwa do północy.

Organizatorem imprezy jest Gmina Niepołomice. Wydarzenie wspiera finansowo Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego – Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie.

Szczegółowy program:
15.00 korowód dożynkowy z boiska sportowego pod OSP
15.30 polowa msza św. na placu przy OSP
16.30 obrzędy dożynkowe, dzielenie chleba z tegorocznych zbiorów
17.00 koncert zespołu śpiewaczego
17.30 zabawa taneczna do północy
24.00 zakończenie imprezy