To był dziewiąty Memoriał im. Tadeusza Szybińskiego w Staniątkach. 28 i 29 lipca po raz kolejny stadion Czarnych zamienił się we wspólną przestrzeń rywalizacji sportowej i zabawy.

Tradycyjnie o 9.00 w sobotę, na stadionie spotkali się przedstawiciele gminnych instytucji, żeby złożyć kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Szybińskiego. To wieloletni działacz LKS Czarni, po którego śmierci Memoriał nazwano na jego cześć. Tego roku burmistrz Roman Ptak oficjalnie otworzył Memoriał i zaprosił do brania udziału w dwóch dniach atrakcji. Podziękował też organizatorom za tak dobre przygotowanie staniąteckiego święta.

Pierwszego dnia około 90 graczy wzięło udział w turnieju szachowym na stadionie. Prawie tylu samo piłkarzy rozegrało mecze na boisku. W godzinach popołudniowych odbył się mecz Czarnych Staniątki a dzień zakończył się zabawą taneczną do białego rana.

Drugiego dnia stadion przyciągał licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Były dmuchane zjeżdżalnie, baseny z kulami do chodzenia po wodzie i strefa dla dzieci zorganizowana przez Dom Pełen Kultury. Na scenie występowały amatorskie zespoły tańca. Niedzielę zakończono tradycyjnym losowaniem nagród w loterii.

W przyszłym roku czeka nas 10. Jubileuszowy Memoriał im.Tadeusza Szybińskiego, połączony z jubileuszami LKS Czarni i Staniąteckiej Szkoły Futbolu, na który już teraz serdecznie zapraszamy.